+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdestinde ağza ve burna su vermeyi unutursak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Emir_44
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Gusül abdestinde ağza ve burna su vermeyi unutursak

  Reklam  Cevap: Gusül abdestinde ağza ve burna su vermeyi unutursak isimli konu Mumsema.com Cevap: Gusül abdestinde ağza ve burna su vermeyi unutursak
  Ben gusül abdestimi alırken ağzımda gargara yaparken dışarı taşıyor bunda bir sorun olur mu
  Birde her seferinde gusülde burnuma az su verdım dıye vesvese yapıyorum ve baştan alıyorum 1 tane burna su çekmek ile kabul olurmu?

 2. Misafir

  Cevap: Gusül abdestinde ağza ve burna su vermeyi unutursak


  Reklam


  Kardeşim al geç guslünü şeytanın seni vesveseye sokmasına izin verme. Dünya insanları atomu parçalıyor. Takılma bu vesveselere.

 3. Misafir
  Sorun yok kardesim sadece namaz kılamazsın bastan namaz abdesti alman lazim

 4. Misafir
  Buruna iyi su vermezsek yine gusül abdesti geçerli olurmu

 5. Misafir
  Ben yeni gusül aldım fakat ağzıma ve burnuma hiç su vermedim sanırım tam hatırlamadım bu yüzden hemen gittim ağzıma ve burnuma su çektim gusül olur mu

 6. mum
  Administrator
  hemen gittim ağzıma ve burnuma su çektim gusül olur mu
  Doğru olanı yapmışsın. Unutulan yer yıkanır.

 7. Misafir
  Sa ben gusul abdesti aldıktan sonra kać kere ağza kaç kere Burna şu verdiğimi unutuyorum gusul kabul olurmu ?

 8. klav
  Özel Üye
  Ağzına ve burnuna en az bir sünnet olan üç defa su vermek gerekir. En az bir defa su verdiysen zaten şartı yerine getirmiş olduğundan bu açıdan guslün geçerli olur.

 9. Misafir
  Gusül abdestini normal sırasıyla alıyorum. Ağzı burnu yıkayıp sonra da tüm vücudu yıkıyorum. Guslün sonunda tekrar sağlam olsun diye burnuma su veriyorum, bu doğru mudur? Guslüm geçerli olur dimi?

 10. mumsema
  Administrator
  Guslün sonunda tekrar sağlam olsun diye burnuma su veriyorum
  Guslünüze bir zararı yok ama şüpheden dolayı yapıyorsanız bunu terkedin yoksa vesvese artar.

 11. Misafir
  Merhaba mumsema ben guslumü aldım tmm mı güslün sünnetiyle aldım.ama güslün farzındaki agıza su ve burna su vermedim.ama sünnetiyde namaz abdesti gibi alıyorum. he bide unuttum kurulanırken aklıma geldi.Ne yapmam gerekiyo ilk defa oldu bu

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Merhaba kardeşim. Gusül abdestinde ağza ve burna su vermen farz olduğu için bu gusül eksik sayılır. Ama bitirdikten sonra hatırlarsan sadece ağzına ve burnuna su vermen yeterli olur. Yeniden gusül almana gerek yoktur.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
gusül abdestinde ağza su vermeyi unutmak,  gusul alirken ağza su vermeyi unutmak,  Gusül alırken burna su çekmeyi unutmak ,  gusülde ağza kaç kere su verilir,  gusülde ağza su vermeyi unutmak,  gusül abdesti alırken ağza su vermeyi unutmak,  Gusül Abdesti alırken ağza ve burna su vermeyi unutmak