+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Büyük sorunum var acil cevap lütfen!! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. furkan1124
  Üye
  Reklam

  Büyük sorunum var acil cevap lütfen!!

  Reklam

  Büyük sorunum var acil cevap lütfen!! Mumsema selamı aleyküm hocam. yaşım 16 hocam ben şimdi iftar vaktinde bir program seyrediyordum programda bir hoca vardı hoca gözlük takıyordu. ben şimdi o hocayı daha öncedende tv de görmüştüm hep gözlük takıyodu içimnde neden bu hoca hep gözlük takıyo diye bir sual geçti annemde kör olduğu için dedi ben gıybete girmişmiyimdir. hocam sorumun devamıda var. hani hocam birini görürsünüz ya hemen iç düşünceniz size çirkin der içimizdeki sestende gıybet olur mu hocam çünkü bana içimdeki ses senbu hocaya çirkin dedin diyor ben ise hatırlaıyorum hocam ama içimdeki ses bana sen o arada o hoa hakkıdna kötü şeyler düşündün gıybete girdin diyor ben ise tam hatırlamıyorum hocam ve kötü şeyler yani mesel çirkin gibi ifadeler içimdende olsa kullanmadım hocam ya gerçekn o hocaya çirkin diyip gıybetegirdiysem hocam yoksa bu vesvesemidir. allah razı olsun

 2. SoruSoran
  Emekli

  Cevap: Büyük sorunum var acil cevap lütfen!!


  Reklam


  Kardeş vesveseye fazla aldırma. Vaktinde bir alim Allah'ım bizi kalbimizden geçenlerden sorumlu tutma diye dua edermiş. Sonuçta sen o hocanın ama olduğunu bilmiyordun. Burdan çıkaracağın ders insanlarda kusur aramamak olmalı. Yani bu ne diye hep gözlük takıyor demeye hakkın yok birisine. Sizde de bazı özellikler vardır da başkasına tuhaf gelir. Sizin hakkınızda böyle konuşulsa hoşunuzu gider mi? Öte yandan birine baktığınızda kalbiniz onun çirkin olduğunu söylese bile siz bunu dillendirmeyin. Dillendirdiğiniz zaman gıybet olur çünkü. Kalbinizden geçen olumsuzlukları birden bertaraf etme şansınız yoktur zaten. Onlar da zamanla geçebilir ancak.

 3. ResûlÖzlemi
  Devamlı Üye
  Furkan kardesim, senin sordugun sey apacik vesvesedir. Aldirma! Aldirirsan eger gittikce cogalir ve seni cok strese sokar. bu anlattigin seyler cogu insanda da oluyor. Ornegin ben. Seytan ilk once vesvese veriyor ardindan hemen "bunu sen bilerek yaptin/soyledin" tarzi seyler soyluyor. Eger ki sen o tarz dusuncelerden rahatsiz oluyor, kalbin bunu reddediyorsa, Kesinlikle bu vesvesedir kendi dusuncen degildir. Hayirli gunler.

+ Yorum Gönder