+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Orucum bozuldu mu ? !!!YARDIM!!! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. FatihSultan
  Üye
  Reklam

  Orucum bozuldu mu ? !!!YARDIM!!!

  Reklam

  Orucum bozuldu mu ? !!!YARDIM!!! Mumsema Arkadaşlar ben rüyalanma görmedim sabah kalktım ıslaklıkta yoktu oruç tutuyorum sanki az önce titreme geldi gibi hissettim. Islaklık var gibiydi baktım ıslaklık yoktu ama ufalanmış deri parçası gibi bir şey var bu kurumuş meni midir yoksa tenasül uzuvunun baş kısımında deri ufalanmış olabilir mi ? Ne yapmalıyım sular kesildi. Teyemmüm alsam olur mu ? (not:Titreme ve ıslaklığı hissettiğim anda baktım. Bi süre beklemeden. Rüyalanmış olmaktan şüpheleniyorum. Orucuma bir şey olur mu ? ) Saksıdaki toprakla teyemmüm alınır mı ?

  Şimdi hatırladım RÜYAMDA oruçluyken tenasül uzuvunu okşamıştım ve eğer şimdi meni çıktıysa ben ellemediğim için kendi çıktığından günaha girdim mi ? Ergenlik çağındayım istemeden bazen kendi kendine geliyor.

 2. batuhan00
  Üye

  Reklam


  Şehvetle boşalmadığın takdirde gusül abdestin bozulmaz. Aynısı bende de oluyor. Beyaz deri parçası gibi. Bende araştırdım birşey olmaz. Orucuna devam et.

  Allah'ın Selamı Üzerinize OLsun.
  Vesselam.

  Meni çıktığında teyemmüm değil gusül abdesti alınır. Saksıdan alınır mı onu bilemicem.

 3. FatihSultan
  Üye
  Titreme gelse kendi kendine meni gelse fakat ben istimna etmesem kendi gelse uyanıkken bu orucu bozar mı ? çünkü arasıra titreme hissediyorum tensül uzuvunda.

 4. batuhan00
  Üye
  Guslü Gerektiren Haller:


  1. Cinsel ilişkide bulunmak:Meni gelmese bile erkekle kadının cinsel organları birbirine kavuşursa gusül gerekir.

  Resulullah (s.a.v.) bu konuda şöyle buyurmaktadır: "Kadının ve erkeğin sünnet mahalleri birbirine dokunur da kertik kaybolursa gusül, lazım gelir. "(1)


  2. İhtilam olmak: Erkek veya kadından uyku ya da uyanıklık halindeyken şehvetle meninin çıkması da guslü gerektirir. Resulullah (s.a.v.)'a: "Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Evet gerekir" diye cevapladı. Sonra ihtilam olduğunu görüp de yaşlık göremeyen kimseden soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Ona gusül gerekmez" dedi"(2)


  (1) Buhârî, Gusl 28; Müslim, Hayz 87; Ebu Dâvud, Taharet 84; Nesâî, Taharet 129; Ibn Ma'ce, Taharet 111; Muvatta, Taharet 71


  (2) Ebu Dâvud, Taharet 95; Tirmizî, Taharet 82

  OKU Bu yardımcı olur.

 5. FatihSultan
  Üye
  Onu biliyorum da orucum bozulmaz değil mi ?

 6. batuhan00
  Üye
  Yukarıdakilerin aynısı ORUÇ içinde geçerlidir.

  Boşalma şehvetlemi oldu yoksa aktı mı ?

  ----------

  Orucuna devam et kardeşim.

 7. FatihSultan
  Üye
  Boşaldım mı bilmiyorum ama değişik bir titreme hissediyorum gibi. belki de vesvese'dir. Uyanıkken İhtilam'a girer çünkü kendim bir şey yapmadım.

 8. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  eger cunup oldugundan emnsen suyun gelmesini bekle ? 2 namaz vakti cenabet durulmaz.

  teyemüm alırsan su geldiginde teyemümün gecersiz olur ve suyla yıkanman gerekir.

  ama senn anlattıgına göre cenabet olmama ihtimalin yüksek sen bizden daha iyi bilirsin meni akmadıgı sürece cenabet olmaihtimalin yok

 9. FatihSultan
  Üye
  Akmadı diye biliyorum o ihtimal daha yüksek gusül almadım. Yinede içim rahat değil belki alırım.

 10. İnanc
  Devamlı Üye
  Meni çıktığında teyemmüm değil gusül abdesti alınır
  Değerli kardeşimiz;

  Gusletmesi gereken bir kimse, gusledecek kadar su bulamıyorsa, misafirlik veya soğuktan hasta olma tehlikesinden dolayı gusletme imkanı yoksa, su buluncaya veya gusl için imkan elde edinceye kadar toprak veya toprak cinsinden bir şeyle teyemmüm yapar.

  Sorularlaİslamiyet.

 11. SoruSoran
  Emekli
  Oruç böyle bozulmaz. ama namaz kılamazsın. sular gelene kadar teyemmümle idare edeceksin.

+ Yorum Gönder