+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kafir mi oldum ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mikrozoft
  Üye
  Reklam

  Kafir mi oldum ?

  Reklam

  Kafir mi oldum ? Mumsema Merhaba sevgili mumsema üyeleri , geçtiğimiz gün cünüp olup olmadığımdan emin olmayarak namaza durdum çünkü deliller beni cünüp olmadığım sonucuna vardırdılar , ancak namazdan sonra içime bir kurt düştü ve araştırdım abdestsiz namaz kılan kafir oluyormuş.Arkadaşlar hiç bir art niyet olmadan bu işi yaptım dünden beri deli gibi tevbe ediyorum 5 vakit namaz zaten kılıyorum ve allahtan af diliyorum ancak içimde inanılmaz büyük bir sıkıntı var dinden çıktığım ve çok günah bir şey yaptığımla ilgili , sizin düşünceleriniz neler allah rızası için bana yardımcı olun

 2. SoruSoran
  Emekli

  Cevap: Kafir mi oldum ?


  Reklam


  Kardeşim şu an çok boş bir şey için kendinizi üzüyorsunuz. Yani abdestsiz namazı kılan kafir olurdaki maksat namazla alay etmek gibi bir husus olsa gerek. Öte yandan siz delillere bakmışsınız abdestiniz var, orada sıkıntı olmaz. Vesvese onlar.

 3. mikrozoft
  Üye
  Dinle namazla dalga geçiyor olsam zaten namaz kılmam allah korusun müslüman bile olmazdım.Ama vesvese olsa bile çok üzülüyorum ve korkuyorum açıkçası.

 4. SoruSoran
  Emekli
  Kardeşim bakın siz de vesvese var işte. Benim lafımı da yanlış anlamışsınız. O namazla alay hususunu sizde olabileceğini düşündüğümden yazmadım. Tam tersi sizde olmadığını anlayınız diye yazdım. Vesveseyi de insan biraz kendisine yapıyor. Bu forumda bu tür vesvese sıkıntıları çok konuşuldu. Bu durumla ilgili "Hırsız boş eve girmez" Hz. Ali'nin sözüdür. Yani sizde din hususunda bir ciddiyet olmasa yani imanınız gerçek anlamda olmasa böyle vesveseler oluşmazdı zaten. Yani bu vesveseyi imanınıza bir delil saymanız gerekir başka birşey değil.

 5. mikrozoft
  Üye
  İnşallah haklısınızdır hocam , lafınızı yanlış anlamadım aksine destekledim dediğinizi bana suç bulduğunuzu söylemedim İnşallah allah ibadetlerimi kabul etmiştir cümlemizin eder inşallah.

 6. SoruSoran
  Emekli
  Amin, inşallah kardeşim.

+ Yorum Gönder