+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ağza 3 burna 3 kafa 3 omuzlar 3 erkere su doktukten sonra yıkandığın zaman gusül olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ceydaa
  Üye
  Reklam

  Ağza 3 burna 3 kafa 3 omuzlar 3 erkere su doktukten sonra yıkandığın zaman gusül olur mu?

  Reklam

  Ağza 3 burna 3 kafa 3 omuzlar 3 erkere su doktukten sonra yıkandığın zaman gusül olur mu? Mumsema ağza 3 burna 3 kafa 3 omuzlar 3 erkere su doktukten sonra yıkandığın zaman gusül olurmu benım el yıka avret yerını yıka kafam karısıyor saatlerce banyoda kalıyorum böyle kısa olarak yapsam gusül oluyormu yardım edın neolur çıkmazdayım artık canımdan bezdım neyapacagımı bılmıyorum süreklı tekrarkıyorum bırde ıdrar kacırmak gusüle zararı olurmu lütfen cevap yazın sağolun allah razı olsun bırde hanı agzına ve burnuna su cekıp havuza yada denıze gırılse gusül oluyor denılıyor benın dedıyım sekıldede oluyor her halde bırde sızden duyup rahatlamak ıstıyorum


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Ağza 3 burna 3 kafa 3 omuzlar 3 erkere su doktukten sonra yıkandığın zaman gusül olur mu?


  Reklam


  ağza 3 burna 3 kafa 3 omuzlar 3 erkere su doktukten sonra yıkandığın zaman gusül olurmu
  Ağız ve buruna su verdikten sonra tüm vücudunuzu bir defa yıkamanız yeterlidir.
  Önemli olan kuru yer kalmaması.
  Normal bir gusul en fazla 10 dk sürer.
  bırde ıdrar kacırmak gusüle zararı olurmu
  Kaçırılan idrardan sonra avret yerini yıkamalı ve gusle yeniden başlanılmalı.

  bırde hanı agzına ve burnuna su cekıp havuza yada denıze gırılse gusül oluyor denılıyor benın dedıyım sekıldede oluyor her halde bırde sızden duyup rahatlamak ıstıyorum
  Evet denize veya havuza giren yıkanmış olur.

 3. jerusselam
  Devamlı Üye
  Gusül abdesti nasıl alınır?


  havuz ve denizde gusül alınır

  1- Ağzı yıkamak. Buna Mazmaza denir. Ağzın içinde iğne ucu kadar ıslanmadık yer kalırsa, dişlerin üzeri ve diş çukuru ıslanmazsa gusül olmaz.
  2- Burnu yıkamak. Buna istinşâk denir. Burundaki kuru kirin altı yıkanmazsa gusül sahîh olmaz. Hanbelîde, mazmaza ve istinşâk, abdest alırken de, gusülde de farzdır.
  3- Bedenin her yerini yıkamak. Göbek içini, bıyık, kaş ve sakalı ve altlarındaki derileri ve saçları yıkamak farzdır. Tırnaklarda, dudak, göz kapağı veya vücûdun herhangi bir yerinde su geçirmeyen maddeler, meselâ tırnakta oje bulunursa, gusül abdesti alınmış olmaz. Kadınlar, örülü saçın diplerini ıslatınca, örgüyü çözmesi gerekmez. Saç dipleri ıslanmazsa, örgüyü açmak gerekir. Örülmemiş saçların her tarafını yıkamak farzdır. Kına, mürekkep gibi altına su geçiren boyalar gusle mâni olmaz.
  Guslederken ıslandığını çok zannetmek yetişir. Herhangi bir yerini yıkamayı unutup, namaz kılsa, sonra hâtırlasa, orasını yıkayıp farzı tekrar kılar.

 4. qwert12380
  Devamlı Üye
  Alıntı mum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ağız ve buruna su verdikten sonra tüm vücudunuzu bir defa yıkamanız yeterlidir.
  Önemli olan kuru yer kalmaması.
  Normal bir gusul en fazla 10 dk sürer.

  Kaçırılan idrardan sonra avret yerini yıkamalı ve gusle yeniden başlanılmalı.  Evet denize veya havuza giren yıkanmış olur.
  Gusül abdesti alırken idrar kaçarsa gusle yeniden başlamaya gerek yok.Namaz abdesti bozulur ama gusül abdesti bozulmuyor.Her sitede öyle yazıyor.

 5. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  bende öyle duydum hocaya kndm sordum
  abdest bozucu bir hal ortaya çıkarsa gusül baştan alınmalımıdır die yok dedi....
  yel vb

 6. Hoca
  erimeye devam...
  Gusül abdesti alırken idrar kaçarsa gusle yeniden başlamaya gerek yok.Namaz abdesti bozulur ama gusül abdesti bozulmuyor.Her sitede öyle yazıyor.
  Gusül sırasındaki abdest bozucu fiiller, alınan guslü ozmaz devam edilebilir ama namaz kılabilmek için namaz abdesti almak gerekir.

+ Yorum Gönder
denizde gusül abdesti nasıl alınır