+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazdaki sureleri çok hızlı okuyorum şaşırmamak için Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. @_gül_@
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazdaki sureleri çok hızlı okuyorum şaşırmamak için

  Reklam

  Namazdaki sureleri çok hızlı okuyorum şaşırmamak için Mumsema namazdaki sureleri çok hızlı okuyorum yavaş okuyuncada çok şaşırıyorum...
  peygamber efendimiz s.a.v. bir defasında adamın biri hızlı namaz kılınca onu uyarmış ve namazının kabul olmadığını söylemiş ve tekrar yavaşca kılmasını istemiş namaza her durduğumda hemen bu olay aklıma geliyo yavaşlıyorum yavaşlayıncada hangi rekattı hangi sureydi karıştırıyorum.. bu konuyla ilgili bana yardımcı olabilirmisiniz.

 2. -İHL-
  Üye

  Cevap: Namazdaki sureleri çok hızlı okuyorum şaşırmamak için


  Reklam


  Bende hızlı okuyorum o hadiiseyi yeni duydum bundan sonra yavaş kılarım gerçi o peygamberimizin hadisesini yeni öğrendiysen yani bilmeden hızlı okuduysan allah kabul ederdir inşallah ama bilipte aynı hatayı devam ettirmek en azından hızını yavaş yavaş düşürmeye çalış

 3. @_gül_@
  Devamlı Üye
  diyorumya yavaşlayınca hangi sureydi hangi rekattı kaçıncı rekatı kıldım felan hepsini şaşırıyorum...
  inşaallah RABBİM kabul eder namazımı.

 4. silversoul
  Devamlı Üye
  Namazda huşu çok önemlidir. 2 çeşit namaz vardır; huşu içinde kılınan namaz ve gafletle kılınan namaz. Namazı kılarken Allah'ın huzurunda olduğumuzu düşünmeli kalbimiz ürpererek namaz kılmalıyız. Bazen çok zor olabiliyor ama namazdan 5 10 dk önce tefekkür etmeye başlarsak faydası oluyor.

+ Yorum Gönder