+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hacet namazı kılarak mürşid istemek caiz midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. pismanımm
  Üye
  Reklam

  Hacet namazı kılarak mürşid istemek caiz midir?

  Reklam
 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Hacet namazı kılarak mürşid istemek caiz midir?


  Reklam


  Hacet namazı hayırlı olan her şeyi ismek için kılınabilir.

 3. pismanımm
  Üye
  hacet namazı kılarak devrin imamını görürsünüz oda sizi dogru yola iletir feln diyorlar

 4. karadamlalar
  Kesintili Üye
  devrin imamını ararken her devirin saptırıcısına kapılıp gitme ihtimali de vardır, siz kendinizdeki imanı korumaya ve Allahtan hayır dilemeye bakın.

 5. melle
  Devamlı Üye
  Kardeş senin sorduğun son 3 soruya baktım hem sahte peygamber sahte rasul sahte mehdi ile alakalıdırlar.

  İskender Evrenesoğlu hakkında bilgi verir misiniz?
  Kullanıcı:
  Sorularlaislamiyet

  Değerli kardeşimiz;

  Adı geçen zat, doğru dürüst Kur'an okumasını bilmeyen, kendisine vahiy geldiğini iddia eden cerbezeli biri. Mü'min ferasetli olur. Ahir zamanın büyük mehdisinin böyle bir zavallı olamıyacağını basiretiyle görür. Mehdi olmak ayrıdır, kendini mehdi zannetmek ayrıdır.

  Adı geçen zat, Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk ile televizyonda bir programa çıktı. Yaşar Nuri Öztürk, tabir yerinde ise fikir itibariyle ezdi geçti. Öyle ki; muhatabı program bitmeden stüdyoyu terketti. Program esnasında merhum Ayhan Songar ile de telefon bağlantısı kurulmuştu. Ayhan Songar

  "Şu anda klinik bir vak'a ile karşı karşıyayız. Bu zatın tedavi görmesi gerekir. Lütfedip gelirlerse ben kendilerine yardımcı olurum." dedi.

  Bu zatın müridlerinden biri Erzincan'da televizyon programına katılmıştı. İzlediğim kadarıyla konuşması baştan sona hezeyanlarla dolu idi. Ayetleri mealen okuyor, ama, çok farklı mecralara çekiyordu.

  Bu zatın "Risalet Nurları" adıyla bir kitabı var. Arşta kendisine yazdırıldığını söylüyor. İslamî ilimleri bilen birisi, azıcık bir dikkatle kitabı okusa, kitabın yazarının saçmaladığını kolaylıkla farkedecektir.

  Hindistan'da geçen yüzyılda çıkan Ahmed Kadiyani olayı meseleyi anlamamızda yardımcı olabilir. Mezkur şahıs aslında mübarek, muhterem biri iken habis ruhların tesirine kapılarak önce mehdiyyetini ilan etmiş, ardından "İsa benim!.." demiş ve peşinde Hinduların beklediği Krişna'nın kendisi olduğunu söylemiştir. Ve adı geçen şahsın ekolü günümüzde de devam etmektedir.

  Bahsinde bulunduğumuz zat, art niyetli biri olmayabilir. Fakat "Çok iyiler var ki iyilik zannıyla kötülük yapıyorlar." Bu da o türden olabilir diye düşünüyorum. İstikamet üzere olmak çok da kolay bir şey değildir. Hem O Zata hem müridlerine hem de hepimize Allah'tan istikamet diliyorum.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

  Yazar
  Şadi Eren (Prof.Dr.)

 6. pismanımm
  Üye
  çok tesekkürler gercekten çok akıllısınız . hemen anladınız ewt bnde bunu kastetmiştim isim vermek istemdim çok sagolunnnnnnn

+ Yorum Gönder