+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül alırken aklıma erotik resimler geliyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. furkan1124
  Üye
  Reklam

  Gusül alırken aklıma erotik resimler geliyor

  Reklam

  Gusül alırken aklıma erotik resimler geliyor Mumsema selamı aleyküm benim yaşım 16. şimdi benim gusl sırasındaaklıma afedersiniz erotik resimler geliyor ve cinsel organımı yıkamaya başladığımdada bi sıvı geldi. bu meni mi mezi mi yoksa normal su mu bilmiyorum bu durumdane yapmamlazım guslum geçerlimidir. allah razı olsun.

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusl ile ilgili bir soru acil lütfen.


  Reklam


  Gusül almayı gerektiren haller?  Çıkan sıvının meni olup olmadığını anlamak için meninin özellikleri şunlardır

  Buluğ çağma ermiş kimsenin dört çeşit suyu vardır.


  1- İdrar, 2- Meni, 3- Mezî, 4- Vedî.


  Bunlardan guslü gerektiren yalnız menidir. Meninin üç özelliği vardır:


  1- Sıçrayarak çıkması,


  2- Hazzın hasıl olması.


  3- Yaş iken hamur kokusunu, kuru iken yumurtanın beyaz kısmının kokusunu vermesidir.


  Vedî. idrardan sonra çıkan katı ve beyaz bir sudur. Mezî de beyaz ve ince bir su olup şehvet hissi galebe çaldığı anlarda meydana gelen bir sudur


  Şehvetten dolayı kadından gelen ıslaklığa ise "kazi" denilmektedir. Bundan dolayı sadece abdest bozulur ancak orucu bozmaz ve gusül gerekmez.


  Guslü Gerektiren Haller:


  1. Cinsel ilişkide bulunmak:Meni gelmese bile erkekle kadının cinsel organları birbirine kavuşursa gusül gerekir.

  Resulullah (s.a.v.) bu konuda şöyle buyurmaktadır: "Kadının ve erkeğin sünnet mahalleri birbirine dokunur da kertik kaybolursa gusül, lazım gelir. "(1)


  2. İhtilam olmak: Erkek veya kadından uyku ya da uyanıklık halindeyken şehvetle meninin çıkması da guslü gerektirir. Resulullah (s.a.v.)'a: "Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Evet gerekir" diye cevapladı.a.v.): "Ona gusül gerekmez" dedi"(2)


  (1) Buhârî, Gusl 28; Müslim, Hayz 87; Ebu Dâvud, Taharet 84; Nesâî, Taharet 129; Ibn Ma'ce, Taharet 111; Muvatta, Taharet 71


  (2) Ebu Dâvud, Taharet 95; Tirmizî, Taharet 82

+ Yorum Gönder