+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Teşrik tekbiri kazası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. musab
  Hadis Öğrencisi
  Reklam

  Teşrik tekbiri kazası

  Reklam

  Teşrik tekbiri kazası Mumsema Bir yılın teşrîk günlerinde kazaya kalan bir namaz, yine o yılın teşrik günlerinden birinde kaza edilse, sonunda teşrik tekbiri alınır, fakat başka günlerde veya başka yılın teşrîk günlerinde kaza edilse, teşrîk tekbiri alınmaz.

  burda kazaya kalan namazdan bahsediyor.peki namazı eda ettik ama teşrik tekbirini unuttuk.aynı hüküm geçerli mi yani o yılık teşrik tekbiri gününde kaza edeceksek teşrik tekbirinin kazasını yapacağız ama başka gün ya da başka yılın teşrik tekbiri günlerinde teşrik tekbirini kaza edemeyiz öylemi.

  vacip ve farzlar için genel kural burda bozulmuş mu oluyor.hani vaciplerinde kazası oluyorya normalde


 2. Sosyal Doku
  Devamlı Üye

  Cevap: Teşrik tekbiri kazası


  Reklam


  Teşrik tekbirleri nasıl ve ne zaman kaza edilir?

  Teşrik tekbiri unutulduğunda yada namaz kaza edildiğinde yukardaki alıntıda belirtildiği gibi "Teşrik günlerinde" namaz kaza edilirse o zaman tekbirler okunur yoksa teşrik günleri bittiğinde namaz kaza edilirse o zaman tekbirlere gerek kalmaz çünkü zamanı geçmiş olur.


  Bir kimsenin üzerinde, teşrik tekbiri getirilecek namazlardan biri kazaya kalmış olsa, bu namazı, kaza ederken teşrik tekbirini getirecek mi?
  Cevap: Şayet kazaya kalmış bu namazı, teşrik tekbirlerinin getirildiği günler çıkmazdan önce kaza ederse tekbiri okuması gerekir. Bu günlerin çıkmasından sonra kaza etmesi halinde tekbirleri okumaz. (Nimetü'l-İslam, l. kısım, s. 558)

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  sorularıma nedense alakası olmasada kopyala yapıştır yapıyorsunuz.sonrada başka cevap gelmiyor.tam olarak sorularımın cevabı bu mu. bulmak netten bulmak kolay olsa neden buraya yazayım ki.okumak daha kolay bulur okurum.eminim bu konuda burda kapanır başka cevap gelmez.flood yaparsamda ceza yerim.ilim sahibi olmak çok zor maalesef.

 4. Misafir
  Hayırlı günler, bundan 2sene önce bu konu açılmış ve tam da benim bugün yanıtını arayıp bulamadığım soru sorulmuş fakat asıl soru haricinde bir sürü yazı yazılmış bende tekrar sormak istedim allah aşkına cevap verin teşrik tekbirini arefe günü sabah namazında unutulursa aynı gün kaza edebilirmi. Yani sabah namazı kılınmış namaz kazaya kalmamış sadece teşrik tekbiri unutulmuş o kaza edilebilir mi?

 5. Misafir
  Gerçekten arkadaş haklı. sorunun cevabıyla alakasız bilgileri buraya doldurunca bir faydası dokunmuyor. SEO ya faydası dokunuyor diye mi yapılıyor?

 6. Misafir
  Ya kardeşim ne acaip sorular soruyorsunuz. Adam anlatmış işte. Madem aklın takılıyor getiriver tekbirini. Zarar mı elde edersin 1-2 tekbirden. Allah adının zararı olur mu.her zaman getir tekbiri

+ Yorum Gönder
teşrik tekbirinin kazası olur mu,  teşrik tekbiri kazası nasıl olur,  teşrik tekbiri kazası olur mu,  teşrik tekbirlerinin kazası,  teşrik tekbiri nasıl kaza edilir,  teşrik tekbirlerinin kazası olur mu,  teşrik tekbirinin kazası