+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kızlar selam verdiginde bazen ellerini tutmamak için yalan söylüyorum caiz midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  Reklam

  Kızlar selam verdiginde bazen ellerini tutmamak için yalan söylüyorum caiz midir?

  Reklam





  Kızlar selam verdiginde bazen ellerini tutmamak için yalan söylüyorum caiz midir? Mumsema kızlar selam verdiginde bazen ellerini tutmamak için abdesli oldugumu söylüyorum
  yalan söylüyorum caiz midir?
  zira ben hanfi mezhebindeyim abdest bozulmaz amma imam ı şafiye göre bozulur şayet imama ı şafi bnden dini daha ii bildigi kesindir
  o alimimize göre bozuyor da ben neye göre bozmaz diyebilirim





 2. yüzbin
  Devamlı Üye

  Cevap: Kızlar selam verdiginde bazen ellerini tutmamak için yalan söylüyorum caiz midir?


  Reklam


  Bana elini uzatan kişi olursa ben MÜSLÜMANIM diyorum
  Bu işi sözde müslümanlara öğretmek lazım

 3. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  hele bak yaw:D onlar müslüman degilmi:d

 4. silversoul
  Devamlı Üye
  Senin kızlardan değil Allah'tan çekinmen gerekir. Ayrıca müslümanın sözü senettir. Allah mü'minler için onlar sözünde duran yalan söylemeyen sıddiklerdir diyor. Eğer elini sıkmak istemiyorsan diyeceksin ki Allah bana harama bakmayı ve harama dokunmayı yasak ettiği için seninle tokalaşamam.
  Allah’a ve Peygamberlerine iman edenler var ya, işte onlar sıddîklar (sözü özü doğru kimseler) ve Allah katında şahitlerdir. Onların mükâfatları ve nurları vardır. İnkâr edip âyetlerimizi yalanlayanlara gelince; işte onlar cehennemliklerdir. (HADİD 19)

+ Yorum Gönder