+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kul hakkı ile ilgili yardımcı olabilir misiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. misafir23
  Üye
  Reklam

  Kul hakkı ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

  Reklam

  Kul hakkı ile ilgili yardımcı olabilir misiniz? Mumsema Selamun aleyküm,

  Arkadaşlar ben bu sene 8. sınıf öğrencisiydim. Seneye liseye geçeceğim. Size dershane indirimi ve kul hakkıyla ilgili sorum olacak.

  Ben bu sene dershanenin indirim sınavına girecektim. Sınavdan 1 gün önce dershanenin sitesine girdiğimde bir tane deneme sınavı gördüm. Bu gireceğim sınav olabilir diye düşündüm. Denemeyi çözdüm ve 2 yanlışım çıktı. O soruların da nasıl çözüldüğünü anladım. Ama kesinlikle o soruların yarın çıkacağından emin değildim. Ertesi gün sınava girdiğimde 2 deneme sınavının da aynı olduğunu gördüm. Herhalde dershanenin şubelerinin bulunduğu şehirler farklı olduğu için sınav tarihleri de farklıydı ve bu yüzden de sorular ve cevaplar erkenden siteye yüklenmişti. O sınavda da tüm soruları doğru cevapladım ve ücretsiz dershane indirimi kazandım. Fakat o soruları görmeseydim yine indirim kazanacaktım ama dershaneye yine bir miktar para ödeyecektik. Size sorum şu:

  Sizce bu durumda kul hakkına girmiş miyimdir?

  Dershane kendi elleriyle soruları oraya koymuştu ve o soruların çıkacağına da kesin gözüyle bakamıyordum.

  Biraz uzun oldu ama okuyup yardımcı olanlardan Allah razı olsun.

 2. yüzbin
  Devamlı Üye

  Cevap: Kul hakkı ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?


  Reklam


  soruları paylaşan millete açık bir sitede yayınlamışsa kul hakkı değildir.
  şayet sen gizli bilgi sayara veya sitelerine şifre ile girmişsen bu kul hakkıdır.

 3. misafir23
  Üye
  Allah razı olsun kardeşim. Sorular herkesin girebileceği açık bir sitede yayınlanmıştı. Şuan içime su serpildi. İlgi gösterdiğin için teşekkür ederim.

+ Yorum Gönder