+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaza teşvik etmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cevatarmutlu
  Üye
  Reklam

  Namaza teşvik etmek

  Reklam

  Namaza teşvik etmek Mumsema ergenliğe girmiş bir insana namaz kılarsan sana şuna alırım veya şunu veririm gibi bir şey söylemek doğrumu? ve bu insan bu alınan şeyle günah işleyecekse bu ne kadar doğru olur.

 2. artery
  Üye

  Cevap: Namaza teşvik etmek


  Reklam


  Hristiyanlar öyle yapıyor . gel çocuğum kiliseye gidelim sana şundan alacam diyorlar. bakın bunlar bi nebze doğrudur. mesela, biz diyecez ki ''gel çocuğum camiye gidelim sana top alacam''

  gittik geldik almak zorundasınız. yani sonuçta söz veriyorsunuz. tutamayacağınız sözleri vermeyiniz. çünkü çoook günahtır. ha sonra noldu. aldık...

  Aldık çocuk topla günaha girmez ama günaha götürecek bi hediye de almamak lazımdır. bakın çocuk topu aldı 2 gün daha camiye gitti diyelim. sonra bırakır. söz verirken şöyle söz verin 1 hafta camiye gidelim sana top alacam deyin. alın da.

  ardından çocuk yavaş yavaş camiye alışır. camiye alıştıracak ve çocuğunda sevdiği bi hediye alın. hediye seçimi tabiki size kalmış ama önemli olan hem çocuk o hediyeyle sevinecek hemde o hediye onu camiye alıştıracak. illa cami şart değil namaz olur kuran olur. tamam mı İyi günler sorunuz varsa tabi sorabilirsiniz. Allaha ısmarladık.

+ Yorum Gönder