+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ölmek için dua ediyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ankara06
  Emekli
  Reklam

  Ölmek için dua ediyorum

  Reklam

  Ölmek için dua ediyorum Mumsema artık bıktım.yaşım daha genç fakat şu ana kadar yaşadıklarım artık illet getirdi.evet,herkes acı yaşar ama bir an olsun acısız olduğum yok ki.her daim devam ediyor.doğduğum andan itibaren her türlü sıkıntıyı çektim.ölmek için dua ediyorum.daha öncede yapmıştım ama tövbe etmiştim.şimdiyse tekrar ölmeyi temenni ediyorum.

 2. silversoul
  Devamlı Üye

  Cevap: ölmek için dua ediyorum


  Reklam


  Yaşamdan zevk alman için yapman gereken çok basit 2 şey var. 1.si Allah'ı tanımaya çalışmak 2.si Allah'a hakkıyla kulluk etmeye çalışmak.
  İnsan ruhunun huzuru rahmeti tadabilmesi için Allah'a karşı gelmekten sakınıp takva sahibi olması gerekir. Gerçek mutluluk Allah'ın rahmetindedir. Peygamberimiz her türlü zahmet ve zorluğu çekti. Acı demişsin onun çektiği acılar yanında seninki ne kalır bir düşün. Doğduğunda babası ölmüştü, sonra annesini kaybetti yetim kaldı, çok sevdiği eşi Hz. Haticeyi kaybetti kızları ve oğulları öldü, sürekli ona deli, kahin, büyücü dediler, psikolojik baskı yaptılar, taifte taşladılar, aç susuz bıraktılar, çok sevdiği amcasını şehit ettiler kalbini gözlerini söktüler bedenini tanınmaz hale getirdiler ama o Allah davası yolunda varıyla yoğuyla uğraştı. O Allah bana yeter dedi, Hasbünallahu ve ni'mel vekil Allah bize yeter ve o ne güzel vekildir. Resulullah ve ashabı her türlü zorluğa rağmen Allah davasını sürdürdü. Şimdi sen Allah davası için ne yaptığını düşün. Bundan sonra ölmeyi değil Allah davasında şehit olmayı iste, bunun için uğraş.

 3. cyhn
  Üye
  Allah'ımın bir bildiği vardır bunları sıkıntı etmeyin keza sıkıntısı olmayan bir insan mı var?
  Siz sabır dileyin, ferah dileyin, huzur dileyin, rahmet dileyin, rızk dileyin, bol bol tövbe edin.
  Şunu da sakın unutmayın tek çareniz yüce yarabbim dir.

 4. artery
  Üye
  Allah korusun intahar etmeye çalışmayın. Bakın silversoul kardeşimin de dediği gibi Yaşamdan zevk alman için yapman gereken çok basit 2 şey var. 1.si Allah'ı tanımaya çalışmak 2.si Allah'a hakkıyla kulluk etmeye çalışmak.

  cyhn kardeşimide dinle. bak kardeşim bende zamanın birinde intahar etmek istemiştim. yani bi ben değil sen ben veya bi başkası herkes sıkıntıya düşer. Allah bizleri böyle sınıyor. öbür tarafını da düşün. Full yani ebedi cehennem. bak ne yap biliyor musun. eline bi kibrit al tamam mı . onu yak ve eline getir. elinin hafif uzağında tut ve o acıyı hisset. ama çekme elini 5-6 saniye o acıyı hisset. sonra kendi kendine şunu söyle. ya ben bu acıya 5 saniye dayanamıyorum. bunun kaç milyon katı sıcaklığa sürekli olarak nasıl dayanayım ? .. Kardeşim bi düşün bak sıkıntılar elbet geçer. Allah sevdiği kullarına sıkıntının âlâsını verir. Peygamberler, sahabiler, evliyalar, alimler, diğer hakiki anlamda müslümanlar neden sıkıntı çektiler? Allah öyle sınıyor yapma etme gözünü seveyim. bugün varsın yarın olmasan öbür tarafın nolacak ? Gel hakiki anlamda bi tövbe et. Kuran yoldaştır. Kurandan okumasan bile içinde bulunan sureler, mesela fatiha ihlas kevser felan yani ezbere bildiğin sureleri oku. eğer yaparsan kuran oku, namaz kıl eğer namaza alışamıyorsan 2 rekat kıl (Haşa ben 2 rekat kıl başka kılma demiyom alışasıya kadar böyle kıl. )... bak kendin gelip buraya yazacaksın. gönlüm ferahladı diye. Arkadaş çevrende çok önemli, neyse hergün en azından 2 rekat kıl. daha sonra zaten namaza alışacaksın. o zamanda kaza namazlarını eda edersin İnşaAllah. Allah kabul eylesin.


 5. esahin
  Üye
  Kardeşim mademki O'nun kapısına gelmişsin, gelmişken neden selametin için dua etmiyorsun ki? La havle de kendine gel..!!

 6. csa01
  Üye
  Selamün Aleyküm;
  Kendini hazırladın mı, mahşerde sual olunca verilecek cevabın var mı, hizmetini tamamladın mı, ahiretin tam mı, kabirde suallere hazır mısın, dinin gereklerini yaptın mı?
  Bak ben kimsesizim , ne ana ne baba ne kardeş yetimhanede büyüdüm hayata hiç küsmedim, hep azimli oldum, aç kaldım 3 gün ekmek bulamadım bazen 1 gün öğlen yemek yesem akşam bulamıyordum ama hep hamd ettim. Tamam bazen ölmek istedim hatta intiharı bile düşündüm sonra yalnızlığım bana dinimi öğretti hiç aklıma gelmeyecek ve hiç düşünemeyeceğim bir güzelliği Allah'ın (c.c) izni ile Kur'an-ı Kerim'i öğrendim. Sigarayı bıraktım, aşırı kilo almıştım Allah'a dua etim ve Rab'bim dualarımı kabul etti,
  1-“Bu kâinatı yaratması sizden hanginizin daha güzel iş ortaya koyacağını imtihan etmek içindir.” (Hud, 7)
  2- “Hanginizin daha güzel iş ortaya koyacağını denemek için, ölümü ve hayatı yaratan O’dur.” (Mülk, 2)
  3-“Bu, Rabbimin lütuflarındandır. Bu şükür mü edeceğim, yoksa nankörlerden mi olacağım diye beni sınamak içindir..” (Neml, 40)
  4-“Biz insanı katışık bir meniden yarattık. Onu denemek istiyoruz..” (İnsan, 2)
  5-“Yoksa siz, daha önce geçmiş ümmetlerin başlarına gelen durumlara mâruz kalmadan cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlar öyle ezici mihnetlere, öyle zorluklara dûçar oldular, öyle şiddetle sarsıldılar ki, Peygamber ile yanındaki müminler bile “Allah’ın vaad ettiği yardım ne zaman yetişecek?” diyecek duruma geldiler. İyi bilin ki Allah’ın yardımı yakındır.” (Bakara, 214)
  6-“Sizi mutlaka imtihan edeceğiz, ta ki içinizden mücahede edenleri, sabır ve sebat gösterenleri tanıyacak ve gösterdiğiniz yararlılıkları imtihan meydanlarında örnek göstereceğiz.” (Muhammed, 31)

  Ayrıca
  Görüldüğü üzere bu âyetler bize, Cennet yolunun çile ve ızdıraplarla, ağır imtihanlarla dolu olduğunu bildirmektedir. Cennet yolu, gayret, himmet ve dişimizi sıkıp dayanma gerektirmektedir. Ne diyelim! Bediüzzaman’ın (ra) buyurduğu gibi, herhalde Cennet ucuz değil, Cehennem de lüzumsuz değil. Zâlim ve Kâfirler için imtihan unsuru olmamak; Kur’ân bize nasıl dua etmemizi öğrettiği gibi, ayrıca bir dua edebi de
  öğretmektedir. Bu dua da, kâfir ve zâlimler için imtihan unsuru olmaktan Allah’a sığınmayı salıklamaktadır. “Ey Ulu Rabbimiz, bizi kâfirlere deneme konusu kılma, affet bizi.” (Mümtahine, 5) Yine aynı minvalde olmak üzere başka bir yerde, “Ey Rabbimiz! Bizi o zalim kimselerin işkenceleri ile imtihan etme…” (Yunus, 85)

  Ey güzel kardeşim gel şeytan işi pislikten uzak ol namazın 3'ünü evde kılıyorsan 2'sini cemaatle kıl inan unutur gidersen. Vallahi senden daha kötü zorluklar yaşadım seni en iyi ben anlarım. Unutma sen gidince arkandan kimse demez a şu veya bu öldü unutulursun seni bir tek kişi unutmaz O da Yaradan hergün La havle ve la kuvvete illa billah de sabır göster Asr suresini oku yatarken İhlas felak Nas oku Allah (cc) yardımcın olsun hasbünallahü ve nimel vekil

 7. Snowdrop
  Elhamdülillah
  Hala gençsin.Hala senin guzel gunlerin onde insaALLAH. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
  (Ölümü istemeyin! Çünkü bir kişi iyi ise, yaşadıkça iyiliği artar. Kötü ise, hatalarından dönüp doğru yola gelebilir.) [Buhari]

  (Sıkıntılardan dolayı ölümü istemeyin! Dayanamayan, "Ya Rabbi, hakkımda yaşamak hayırlı ise, yaşamayı, ölmek hayırlı ise, ölümü nasip et!" desin!) [Buhari]
  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
  (Ölüm meleğini görmek, bin kılıç darbesinden daha şiddetlidir.) [Ebu Nuaym]

  (Ölüm acısı çok şiddetli ise de, ölümden sonraki acılara göre çok hafiftir.) [İ.Ahmed]
  İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
  (Ölmek felaket değil, öldükten sonra başına gelecekleri bilmemek, tedbirini almamak felakettir.)
  Olumu dusunme.ahiretin icin bolca iyilik yap.emin ol bu sana daha cok hayir getirecek.seytana uyma Allah sigin

 8. Misafir
  simdi ne istiyorum biliyormusun?bu hayat beni yikdi .en cokuda sevgi.

+ Yorum Gönder
ölmek icin dua