+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Saç Dökülmesi sorunum var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. qwert12380
  Devamlı Üye
  Reklam

  Saç Dökülmesi sorunum var

  Reklam

  Saç Dökülmesi sorunum var Mumsema Arkadaşlar, saç dökülmesi sorunum var.Yaşım daha çok genç.Ölüm haricinde her hastalığın çaresi var derler ama bunun yok.Doktorun verdiği dandik ilaçlar en ufak fayda etmiyor.Bioxcin kullandım ama 4-5 günde yağlanan saçlarım artık 1 güne parıl parıl oluyor.Üstüne saçlarım baya bi seyreldi.Bunun çaresi yok mu? Dua ediyorum sürekli.Fakat peygamberimizin tavsiye ettiği bir bitki filan var mı? Yıl olmuş 2014.Bu bilim adamları saçma şeylerle uğraşcaklarına bu saç ile ilgili birşeyler bulsalar keşke.Piyasadaki tüm ilaçlar, şampuanlar saçı deterjan gibi yıkıyor.Ayrıca bunun için bir dua da var mı?

 2. KaLPNuRu
  Devamlı Üye

  Cevap: Saç Dökülmesi


  Reklam


  Selamunaleykum kardes,

  Söyle bir yazi buldum..


  Allahın isimleriyle tedavi Tedavi Yöntemi
  Ağrıyan-hastalıklı- yere el konur ve ilgili esma çokça-yapabildiğince zikredilir ve ağrı geçinceye kadar sürekli tekrar edilir. Şifa verici yalnızca Allah'tır.


  Saç için: El Bedi'


  Arkasından mutlaka şu şifa ayetleri okunmalıdır:


  Bismillahirrahmanirrahim


  "Ve yeşfi suduura kavmin mu'minin" "Ve şifaun lima fissudur" "Fihi şifaun linnas""Ve nunezzilu minel kurani ma huve şifaun rahmetun" "Ve iza maridtu fehuve yeşfin""Qul huve lillezine amenu huden ve şifa''


  Ağrıyan hastalıklı yere el konur ve ilgili esma çokça yapabildiğince zikredilir ve ağrı geçinceye kadar sürekli tekrar edilir.


  Şifa verici yalnızca Allah'tır.


  Dualarınız kabul olsun Rabbim şifa versin herkese. Amin.

 3. qwert12380
  Devamlı Üye
  Cevabın için teşekkürler ama sadece dua etmek işe yaramıyor.
  "Çalışmadan dua eden,silahsız harbe giden gibidir. "
  Bu hadisten de anlaşılacağı üzere bi ilaç da kullanmam gerek.Ama öyle bir ilaç dünyada yok.Doktorların verdikleri ilaçların hiçbirisi işe yaramıyor.Sadece bende değil.Herkes öyle diyor.İnternette o kadar yorum okudum.Bu hastalığın tedavisi yok.Bilerek de çıkartmıyorlar.Çıkartsalar bütün şampuan ürünleri batar.
  Ayrıca abdest alırken kafamı mest ederken sürekli saçlarım elime geliyor.Daha da kötü oluyorum.Yokmudur şöyle yararlı bi bitki filan?

 4. Misafir
  Selamun aleyküm kardeşim Allah acil şifalar versin!
  Bioblas şampuanını denedin mi hiç ? Çok iyi geldiğini okudum kullanıcılar saç dökülmesini durdurmak isteyenlere tavsiye ediyor. İnternetde çokca saç dökülmesine karşı tamamen bitkisel maskeler var istersen bide öyle birşey dene üstelikle yeme içmene dikkat et bolca biotin içeren sebzeler, meyveler tüket. kan dolaşımını hızlandırmakda çok önemli sağlıklı yaşam için ve bu şekilde ölü hücreler daha çabuk yenileniyor ilaçlı tedavinin yanında bunlarıda yap vücuduna yardımcı ol mesela günde en azından bir saat yürüyüş yapsan temiz havada veya başka türlü spor yapiyosan o daha da iyi.. Silikon içermeyen şampuan kullanmana dikkat et ve saçların ıslakken daha çabuk kopuyolar yani fazla uğraşma o haldeyken saç kurutma makinesini mümkün oldukca kullanma.. Üzüntüye kapılma her insan hayatında belli bir dönem geçiriyor mesela bir hastalık ve bu dönem vücudumuza yan etki yapabiliyor biz kendimize dikkat etmeye devam edelim kendimizi strese sokmamaya çalışalım ümidini yitirme ilaçları kullandığında veya başka tedavileri uyguladığında hep olacağına inan bu çok önemli! İnşallah geçicidir ve saçların en yakın zamanda yine sağlığına kavuşur! Umarım yardımcı olabildim saygılar selamlar..

+ Yorum Gönder