+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Helak olan kavimler. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. aaa
  Emekli
  Reklam

  Helak olan kavimler.

  Reklam

  Helak olan kavimler. Mumsema ben pirinç tanelerini yemeyip atan kavmin helak olduğunu duydum. ama şu anki satan mason ve şeytana tapan adamların çoğu dünyayı yöneten adamlar ve en iyi lüx yerlerde oturuyorlar.bunlar ne zaman helak olacak(tabikide Allah bilir)? Ama düşüncelerinizi bekliyorum....

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Helak olan kavimler.


  Reklam


  Helak olan kavimler


  Peygamber Efendimiz (a.s.m.) bir hadislerinde

  “Dünya mü’minin zindanı, kâfirin cennetidir.”1 buyururlar.
  Gerçekten de kâfirlerin içinde bulundukları maddî imkân ve rahat ile mü’minlerin çektikleri sıkıntı ve meşakkatlere baktığımızda, bu hadis-i şerifin mânâsını daha iyi anlamış oluruz.

  Mü’minin hizmet ve meşakkat yeri dünyadır. Zira ebedî saadeti kazanmak için devamlı bir imtihana tâbidir. İmtihan ise, beraberinde sıkıntı ve meşakkati taşımaktadır. Mü’min dünyada ibadetin külfetine, imanın üzerine yüklediği vazifeye kendisini uydurmakla imtihanı kazanabilecektir.

  Kâfirlere gelince, görüp görecekleri rahmet yalnız bu âlemdedir. Yani kâfirin bütün saâdeti kısa dünya hayatındaki zahirî rahat ve saadetidir. Kâfir ebedî cehennemi hak ettiğinden, bazı iyiliklerine mükâfat olarak dünyada rahat içinde bir nevi cennet hayatı yaşamaktadır.3 Cezası kısa dünya hayatında çekmekle kurtulacak cinsten olmadığından âhirete bırakılmaktadır. Nitekim dünyada da öyle olmuyor mu? Bazı küçük dâvâlar mahallî mahkemelerde hemen halledilip karara bağlanırken, büyük dâvâlar, daha büyük merkezlere havale edilmektedir. Bunun için kâfirler dünyada kısa da olsa bir nevi cennet hayatı yaşamaktadırlar.


+ Yorum Gönder
helak olan kavimler