+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kime kafir denir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. fyznr
  Üye
  Reklam

  Kime kafir denir?

  Reklam

  Kime kafir denir? Mumsema kur'an-ı kerim'i okumayan ,hayatına geçirmeyen ,namaz kılmayan insan kafir midir ?kafir denilmesi günah mıdır ?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Kime kafir denir?


  Reklam


  Kişi amelsizliğinden dolayı kafir olmaz, İnkar ederse kafir olur.

  Kâfir Kime Denir?

  İslam dininin temel esaslarını kabul etmeyen, Hz.Peygamber'in, Yüce Allah'tan getirdiği kesin olarak bilinen hususları inkar eden kimsedir.


 3. fyznr
  Üye
  Allah razı olsun , peki kur'an-ı kerim okuyan namaz kılan ama Allahın hükümlerini çevirmeye çalışan bir insana 'siz Allahı bilmiyorsunuz' demek nasıldır kardeşim ?

 4. Hoca
  erimeye devam...
  Bu gibi soruların sakıncası yoktur.

 5. fyznr
  Üye
  Sağol kardeşim Allah razı olsun .

 6. silversoul
  Devamlı Üye
  Bizim kafirleri aramamız ve sen kafirsin sen müşriksin sen mürtedsin dememiz bizede onlarada fayda sağlamaz. Unutmayalım ki çoğumuzun cahiliye dönemi olmuştur. Kimimiz boğazına kadar günaha battıktan sonra hidayete kavuşmuştur. İnsanların ne zaman hidayete ulaşacağı belli olmaz yıllarca kafir gezdikten sonra hidayete kavuşabilir. Biz bu noktada onların ilahlarına söverek başlarsak o kimselerde bizim inandıklarımıza söver. Biz kendimize Resulullah(sav) ve ashabını örnek alarak insanlara islamı anlatmalıyız. Allah Kur'an'da mü'minleri, münafıkları kafirleri tanımlamıştır. Biz ona kafirsin demek yerine kafirin vasıflarını mü'min'in vasıflarını anlatmalıyız. O gerekeni kendisi almalı kendisini değerlendirmeli.

 7. fyznr
  Üye
  doğru söylüyorsun kardeşim Allah razı olsun .

+ Yorum Gönder