+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Okula açık öğretimden gidilse tağut olur mu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. fyznr
  Üye
  Reklam

  Okula açık öğretimden gidilse tağut olur mu ?

  Reklam

  Okula açık öğretimden gidilse tağut olur mu ? Mumsema selamun aleyküm kardeşler . lise 3. sınıf öğrenciyim Allah ın izniyle yeni hidayete erdim .okulun tağuta girdiğini öğrendim okulu bırakmaya karar verdim ama ailem buna karşı çıkıyor ,okulu bırakırsam bana hakkını helal etmeyeceklerini söylüyorlar,açık öğretimden gidersin örtüye kimse birşey demiyor diyorlar . merak ettiğim nokta şu;lise son sınıfı açık öğretimden bitirsem caiz midir? annem ve babamın bu konuda hükümleri var mıdır ? cevap verirseniz çok sevinirim Allah razı olsun .

 2. fyznr
  Üye

  Cevap: Okula açık öğretimden gidilse tağut olur mu ?


  Reklam


  selamun aleyküm.bana nihat hatipoğlunu örnek veriyorlar ,o hoca senden az şey mi biliyor kaç üniversite bitirmiş diyorlar.remzi hoca varmış kızı hakim olmuş diyorlar. Allah aşkına cevap yazın çok zor durumdayım kafam karışıyor .Allah razı olsun .

 3. *Amine*
  Okur, yazar, susar...
  Ve aleykümüsselam..

  .Hoca falan değilim size fetva verebilecek hadsizliğinde de bulanmam.Sadece Açıköğretimi adı altında çabalayan biri olarak..doğrusu evde çalışıp sadece sınav günü gidip testleri çözüp, öğretmenler dahil hiçkmseyle muhattap olmadan evinize dönüyorsanız nasıl sakıncası olsun diyebilirim...
  Alieniz elbette hayatınızla ilgili önemli kararlarda söz sahibi, fakat bunun da belli sınırları var.. Allah'ın emir ve yasaklarına karşı sizi yanlış yönlendiriyorlarsa onlara asla sert bir tutum takınmadan inançlarınızdan taviz vermeden mücadele etmelisiniz.

  Kaldıki açıköğretimde başörtüsü yasak değil çarşaflı hanımlar, cübbeli beyler hiçbir yasak ve dayatmalara karşı maruz kalmıyorlar..

  Vereceğiniz her kararda Rabbim yar ve yardımcınız olsun. 4. fyznr
  Üye
  Allah razı olsun orası da doğru ama bilmiyorum ki..

+ Yorum Gönder