+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Flört konusunda yardımınıza çok ihtiyacım var... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Farah
  Üye
  Reklam

  Flört konusunda yardımınıza çok ihtiyacım var...

  Reklam

  Flört konusunda yardımınıza çok ihtiyacım var... Mumsema Peygamber Efendimiz yine haklı yine haklı. Kınadığımız şeyi yaşamadan ölmüyoruz kesinlikle. Ben flört edenleri çok kınar ahlaksız damgası vururdum. Aynısı kendi başıma geldi... Bir türlü işin içinden çıkamıyorum, hayatımın her anı pişmanlık ve azap dolu. Hem Allah'ın rızasına uygun yaşamayı çok ama çok istiyorum, hem karşımdaki insanla çok fazla bir sevgimiz var. Ve o insan zerre kadar dindar değil. Ben çok üzülüyorum.. Ne olur bana yardımcı olun kardeşlerim.
  1-Ben bu insanla büyük zinaya çok şükür bulaşmadım ama bildiğiniz gibi el/göz zinası da var, öpmek de haram. Ve ayetlerde bahsedilen zina yapan kişiler kapsamına ben de mi girmiş oluyorum büyük zinaya bulaşmamış olsam da?

  2- Gelecekte tövbe de etsem temiz bir insanla yuva kurmam mümkün değil mi benim? Çünkü ayette temiz olan temiz olana layık görülüyor.

  Ne olur yardım edin bu kardeşinize, Allah şimdiden razı olsun.

 2. ResûlÖzlemi
  Devamlı Üye

  Cevap: Flört konusunda yardımınıza çok ihtiyacım var...


  Reklam


  Esselamu aleykum. kardesim oncelikle evlenmeden bir bayanla gezip tozmak haramdir. Bir erkek ve kadının, nikahsız olarak
  ellerinin birbirine değmesi ve yalnız
  kalmaları caiz değildir. Saniyorum ki el ele tutusuyorsunuz. Daha ilerisi de olabilir bilemem. bir hadis paylasmak istiyorum. Mahrem olmayan kadına bakmak haram
  olduğuna göre, onlara dokunmak veya
  tokalaşmak mutlaka haramdır. Peygamber'e
  (sav) biat eden kadınlar dediler ki: "Ey
  Allah'ın Resulü, biat ederken elimizi
  tutmadınız. Peygamber (sav) "Kadınların
  elini tutup tokalaşmam." buyurdu (Ahmed
  bin Hanbel, Nesâî, İbn Mâce). Hazreti Aişe
  (ra) biat ile ilgili şöyle buyuruyor: "Allah'a
  yemin ederim ki Resûlüllah'ın eli bir
  kadının eline dokunmadı. Sadece sözle
  onlardan biat aldı." (Müslim)

  Bir hadis daha paylasayim konuyla ilgili olarak.

  Peygamber (sav) bir hadisi şerifinde şöyle
  buyuruyor:
  "Sizden birinizin başına iğne ile dürtülmesi,
  kendisi için helâl olmayan bir kadına
  dokunmaktan daha hayırlıdır."


  Onemli bir hadis daha:
  "Herhangi bir kimse, bir kadınla yalnız
  kaldığı takdirde mutlaka onların üçüncüsü
  şeytandır."

  yani anlayacagin kardesim, bu tur nikahsiz bir sekilde flort etmek; zinaya kadar varabilecek kotu bir yoldur. Aman dikkat et. Ya o kisiyle evlenip yuva kuracaksin yahut bu is boyle ilerlemez HARAMdir. Gelecekte tovbe etsem demek basli basina yanlis bir cumledir. 2 dk sonraya cikip cikamayacagimiz belirsiz iken bu tur dusuncelere kapilmak hayal olsa gerek. Bir an once bu isi cozmen ve Allah'in yardimi seninle olmasi dilegiyle.

 3. qwert12380
  Devamlı Üye
  Evlenmeye gücün yetiyorsa evlenmelisin.Evlenecek durumun yoksa karşındaki kişiyi ne yapıp edip imam nikahına ikna etmelisin (bence).Böylece haram olmaz.Evlenmeye gücün yetince resmi nikah yaparsın.Ama bu dini nikahı kesinlikle hafife alma.O kişiyle gerçekten evlenmek istiyorsan bu işe kalkışmalısın.Aksi takdirde uzak durmalısın.

 4. ResûlÖzlemi
  Devamlı Üye
  Kardesim dini nikahi cocuk oyuncagi sanmayin. Resmi nikah olmadan sadece dini nikah sakincali olabilecek durumlara yol acabilir. dikkat edin.

 5. qwert12380
  Devamlı Üye
  Alıntı ResûlÖzlemi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kardesim dini nikahi cocuk oyuncagi sanmayin. Resmi nikah olmadan sadece dini nikah sakincali olabilecek durumlara yol acabilir. dikkat edin.
  Haklısın.En iyisi resmi nikah olmadan hiç bulaşmamak dini nikaha Daha fazla sorunlar olabilir.

 6. betin
  Üye
  ya kardeşim ii çok güzel söylüyorsunuz da bu dediklerinizi yapmak çok zor bir bekar için gerçekten çok zor mesela ben yapamıyorum çok üzülüyorum bu duruma ama malesef yapamıyorum mevlam yardımcım olur inş mevlam affetsin

 7. ResûlÖzlemi
  Devamlı Üye
  sende mi ayni problemi yasiyorsun?

+ Yorum Gönder