+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Günah hakkında bi soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AdemAkbulut
  Emekli
  Reklam

  Günah hakkında bi soru

  Reklam

  Günah hakkında bi soru Mumsema Arkadaşlar bayadır strese bağlı olduğum ara sıra kendi kendine farkında olmadan konuşma meydana geliyor,farkında olmadan bazı günah sözler sölemiş gibi hissediyorum insan böyle bir durumda günah alır mı?

  Son olarak şu sıralar ağzımı açsam günah olacak hatta dinden çıkcakmış gibi oluyo bir müslümanının dinden çıkmş olması için ne olması lazım soru tuhaf biliom ama gene de merak ettiğim bi konu cevaplarınız için Allah attığınız adamı hayra açsın

 2. ResûlÖzlemi
  Devamlı Üye

  Cevap: Günah hakkında bi soru


  Reklam


  Farkinda olmadan bir kufur etmisim gibi geliyor sozu vesvese olabilir. İcinizi daraltmak, sizi huzurdan gaflete suruklemek (insan bazen gaflete dalmayi ister cunku dusunceleri vb. unutmak icin) icin seytanin uzerinizde oynadigi bir oyun olma ihtimali var. Kardesim bu tur durtuler geldiginde hemen euzu besmele cek. Gaflete dalma zikret. baska turlu bu durtulerden kurtulma ihtimalin zayif. Dinden cikmayi kafana takmissin kardesim. İcinden -hasâ- Allah'a sövmek vb. seyler geldiginde sakina dinden ciktim kafir oldum vs vs dusuncelere kapilmayin.

  İçinizden "Sen bunu isteyerek yapıyorsun."
  diyen de şeytandır. Aklınıza bu konuda ne
  gelirse gelsin önemsemeyin. Siz ehemmiyet
  vermezseniz çabuk kaybolur. Aman biran
  önce gitsin diye de kendinizi sıkıntıya
  sokmayın. Durumunuz vesvese olduğu için
  günahkar olmazsınız.


  Dua ile.

 3. AdemAkbulut
  Emekli
  Allah senin özlemini dindirsin resül özlemi

+ Yorum Gönder