+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dini yükümlülükle ilgili sorular Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AdemAkbulut
  Emekli
  Reklam

  Dini yükümlülükle ilgili sorular

  Reklam

  Dini yükümlülükle ilgili sorular Mumsema 18/11/1997 doğumluyum 1 ocak 2012 tarihinde bir kitap okudum, karışık bir içeriği vardı. İçeriğinde Allah'ın yaratışı, sırat köprüsü, kabir azabı gibi konularda dinimize uyuşmayan içerikler vardı ama bunun yanında kitapta doğru bilgilerde vardı. Ben o sene kitaptaki doğru bilgiler yüzünden yanlışları seçemedim ve bu kitaptaki tüm bilgilere kalbimle inandım.

  O zamanlar ergenliğe tam girip girmediğimi bilmiyorum. Örneğin vücudumda tam bir kıllanma yoktu, sesim kalınlaşmamıştı, karakter olarak çocuk gibiydim ama bunların aksine rüya görüyordum.

  Sorularım şöyle:
  1) Ben kitabı okuduğum zaman (1 Ocak 2012 - 15 yaşındayım) büluğ çağına girmiş miyim?

  2) Girdiysem yukarıdaki yaptığım hatalar yüzünden(yanlış bilgilere inanma) ne gibi bir sıkıntı çekerim? Örneğin dinden çıkma gibi bir durum söz konusu mu?

  3) Etrafımdaki insanlar benim yeni yeni değiştiğimi (ergenliğe girdiğimi) söylüyorlar. Acaba bundan önce -örneğin geçen sene- yapmış olduğum günahlar yazılır mı?

  4) Bu konularda aşırı vesvese alıyorum 1 aydır kendimi toparlayamıyorum sürekli dinden çıktığımı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz varsa dinlemek istiyorum.

 2. Efdal
  Kıdemli Üye

  Cevap: Dini yükümlülükle ilgili sorular


  Reklam


  bu soruların temelinde vesvese var.
  İNANCIMIZ adlı bir itikat kiba var oku ve diğer okuduğun kitapla kıyasla, hangi bilgilerin yanlış olduğunu öğrenirsin.

+ Yorum Gönder