+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. bolu
  Emekli
  Reklam

  Namaz kılmak

  Reklam

  Namaz kılmak Mumsema merhabalar birşey sormak istiyorum ben alevi bir kızım ve geçen kandilde namaz kıldım çok içimden geldi benim ailemde kimse namaz kılmadığı için kimse bana öğretmedi bende arkadaşlarımı arayıp düzgünce öğrendim namaz kılma kitabıda hediye gelmişti bana banyomu yaptım gusül abdestimide aldım ve sonra abdest aldım sonra namazımı kılmaya başladım ama kılmadan önce kitabı yanıma açıp baka baka kıldım ve içimden dedimki Allahm sen benim niyetimi biliyorsun eğer yanlış kılarsam nolur beni affeyle dedim hani kitaba baka baka kıldım ya günah olmaz demi yalış kılmış olmam demi

 2. naqshi
  Devamlı Üye

  Cevap: Namaz kılmak


  Reklam


  Kardeşim öğrenene kadar yaptığın şeylerden sorumlu tutmaz seni Allah c.c. Ancak en kısa zamanda öğrenip (2 gün bu şekilde kılsan 3. gün zaten rekat, dua ve rükunları öğrenirsin). Sanmıyorum içimizde 4/4 lük namazı hakkıyla kılabileni Bizde Allaha sığınarak ve affetmesini ümid ederek namazımıza devam ediyoruz. Ancak şöylede bir durum var Namaza başlamadan önce sadece kılacağın rekat sayısını ve ne yapman gerektiğini okuyup tatbik edip selamdan sonrada diğer rekatlar için olan kısmını okursan ve uygularsan daha makbul bir duruma gelir. Allah ibadetlerini kabul etsin.

 3. bolu
  Emekli
  çok teşekkür ederim inanın ki bunun devamı gelecektir inşallah annemgil görür diye gizli gizli kılıyorum namazımı

 4. naqshi
  Devamlı Üye
  Neden Annenler görüp kızsın ki? Hz Ali namazda öldürülmedi mi? Kendisi islamiyeti ilk seçen değil miydi? Kendisi bütün islam alemine imamlık (halifelik) yapmadı mı? Hz Muhammedin öz yeğeni ve damadı değil miydi? Namaza neden karşı çıkılsın ki? onu anlamıyorum. Müslümanım diyen herkese farzdır bu namaz, İster şii olsuni ister şafi, ister hanbeli ,ister alevi. Eğer kelime-i şehadet getirdiysen olay bitmiş kuran hükümleri altına girmişsin demektir.

 5. burakkagan
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Ömer Nasuhi Bilmen'in Büyük İslam İlmihali adlı kitabını alın, en başından itibaren okuyun. Hatalarınız varsa görmüş olursunuz. Bizim sizin yanlış bildiklerinizin ne olduğunu bilmemiz siz söylemedikten sonra mümkün değil. Dolayısıyla sizin araştırmanız gerekir. Namaz içinse kıraat çok önemlidir,harflerin doğru telaffuzunu bir hocadan veya internetteki videolardan bakarak öğrenebilirsiniz. Namaz bozan kıraat hataları da yine Ömer Nasuhi'nin İlmihalinde bulunmakta. Onlara dikkat edersiniz.

+ Yorum Gönder