+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bunaldım inançsızlığım inancımı aştı nerdeyse Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hulu
  Üye
  Reklam

  Bunaldım inançsızlığım inancımı aştı nerdeyse

  Reklam

  Bunaldım inançsızlığım inancımı aştı nerdeyse Mumsema artık benim durumum vesveseyi de aştı...ne yaparsam yapayım tam anlamıyla inanamıyorum eskisi gibi...ölüm gibi bir şey...öyle bir durumdayım ki dua ederken sanki olmayan bir şeye dua ediyorum...artık bunaldım..inançsızlığım inancımı aştı nerdeyse ya da az kaldı...dayanamıyorum,böyle yaşanmaz ki yaşayamam her an ağlamak öyle kötü ki düşüncelerin hep aklında olması...nasıl bu duruma geldim anlamıyorum...artık tam anlamıyla inananlara öyle hayran olmaya başladım ki eski ben de öyleydi.. ve dahası anlatamayacağım çok şey var ben ne yapcam nasıl dayanılır buna,dua et diyorlar kafamda bu düşüncelerle nasıl dua ederim,imansız ölücem biliyorum ve bu düşünce ölümden de beter...yardım lütfen

 2. silversoul
  Devamlı Üye

  Cevap: Bunaldım inançsızlığım inancımı aştı nerdeyse


  Reklam


  Önce düşüncelerden arın. Ve kelimei şehadet getir, kelimei şehadeti zorlama ve baskı olmadan kendin isteyerek getiriceğin için aklına imansızmıyım iman edemiyom falan gibi düşünceler getirme. acaba imanım mı gidiyo imanımı kaybettim falan diye düşünme kesin olarak inanıyorum de geç. Sonra abdest al vakitteki namazını kıl. Secdeye varırken seni yaratıp seni nimete boğan rabbine şükrünü düşünerek secde et. Namazın bitince Kur'an'ı aç arapçasını biliyorsan önce arapçasını oku sonra türkçe mealini. Bilmiyorsan biraz meal oku.
  Sabah namazlarını kıldıktan sonra biraz Kur'an oku. Allah'ım beni şeytanın eline bırakma, Hasbünallahuveni'melvekil diye dua et iyi gelicektir.

 3. hulu
  Üye
  çok teşekkür ederim...

 4. rana
  Aciz Kul
  DUHÂ suresi, 3. ayeti


  مَا وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَمَا قَلَى
  Mâ veddeake rabbuke ve mâ kalâ.
  Rabbin seni terketmedi ve darılmadı.


 5. hulu
  Üye
  eyvallah ,teşekkür ederim

+ Yorum Gönder