+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hayranlık ve isimlendirmelerle ilgili birkaç soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. merakettim
  Üye
  Reklam

  Hayranlık ve isimlendirmelerle ilgili birkaç soru

  Reklam

  Hayranlık ve isimlendirmelerle ilgili birkaç soru Mumsema Başlık seçimim biraz kötü fakat aklıma pek bir şey gelmiyor. Aklıma birkaç şey takıldı:
  1) Bazı ergenleri görüyorum da Justin Bieber'a hayranlık duyuyorlar. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir ve bu bir insanı kafir yapabilir mi?
  2) Bazı çocuklar ve ergenliğe yeni girmişler çizgi film kahramanlarına hayranlık duyuyorlar(superman, batman, spiderman gibi). Böyle yapmalarında bir sakınca var mı yoksa uyarmalı mıyız?
  3) Bir dizinin reklamını gördüm ve ilk bölümünü izledim ve biraz hoşuma gitti(hoş zaten sürekli izleyemiyorum yoğunluktan). Bu dizide değişik canlı ırkı mı türümü ne var ve bir türün adına mağara cini diyorlar bizim dinimizdeki mana değil ama yine de sorun olur mu?
  Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Hayranlık ve isimlendirmelerle ilgili birkaç soru


  Reklam


  1) Bazı ergenleri görüyorum da Justin Bieber'a hayranlık duyuyorlar. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir ve bu bir insanı kafir yapabilir mi ?
  Bizim gençlerimiz ' ASR-I SAADET GENÇLİĞİNE ' özen göstermedikleri için bugün bu haldeler !

  Bazı çocuklar ve ergenliğe yeni girmişler çizgi film kahramanlarına hayranlık duyuyorlar(superman, batman, spiderman gibi). Böyle yapmalarında bir sakınca var mı yoksa uyarmalı mıyız?
  Bu tür kahramanlar hayal ürünüdür . Bizim hayal ile işimiz yok bizim gençlerimize seyit onbaşıyı fatih sultan mehmeti kanuniyi ve buna benzer hayal ürünü olmayan kişileri tanıtıp onlara anlatmamız lazım.

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Aynen öyle , bu özentliklere yönelen gençlerde ve çocuklarla aile ve aile yetiştirisi çok önemli yer teşkil ediyor ; çocuklarımıza yalancı pinokyoyu anlatacağımıza, hiç yalan söylememiş olan Hz. Muhammed (sav) anlatmalı, pamuk prensesi anlatacağımıza, Hz. Fatıma, Hz. Aişe, Hz. Hatice'yi anlatmalı ... Ecdamızın harika kişiliklerini öğretmeliyiz


+ Yorum Gönder