+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İçimden Gelen Ümitsizlik Sesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. qwert12380
  Devamlı Üye
  Reklam

  İçimden Gelen Ümitsizlik Sesi

  Reklam

  İçimden Gelen Ümitsizlik Sesi Mumsema Arkadaşlar, Allah'a bir isteğim hakkında aylardır hatta yıllardır dua ediyorum.Ümidimi kesmiyorum.Hacet namazlarını da kılıyorum.Ama sürekli içimden bir ses duam kabul olmayacak diyor.O zaman çok fena sıkıntı basıyor.Suratımı sağa sola vurup parçalamak, hatta kendimi öldürmek istiyorum nerdeyse.Ne yapmalıyım sizce?

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: İçimden Gelen Ümitsizlik Sesi


  Reklam


  Aman, kendi kendine vurmayı düşünmek şeytanın işidir, onu sana güzel göstermesin.

  Allah'ın senin için düşünüp nasip edeceği, senin kendi hakkında istediğinden daha hayırlıdır. Herşey'in Allah'ın elinde olduğunu, aldığının da verdiğinin de senin hayrına olduğunu bilirsen rahatlarsın inşaAllah.

 3. rana
  Aciz Kul
  Arkadaşlar, Allah'a bir isteğim hakkında aylardır hatta yıllardır dua ediyorum.Ümidimi kesmiyorum.Hacet namazlarını da kılıyorum.Ama sürekli içimden bir ses duam kabul olmayacak diyor.O zaman çok fena sıkıntı basıyor.Suratımı sağa sola vurup parçalamak, hatta kendimi öldürmek istiyorum nerdeyse.Ne yapmalıyım sizce?
  Rabbimini seviyormusun kardesim?
  O seni her halinle seviyor (yeterki sirk kosma)..
  Seni seven sen icin en iyisini istermi? ister.. hele birde O c.c. en merhametliyse ve O c.c. herseyin en iyisini bilense..
  böyle bir rabbe güvenmemek ahmaklik degildirde nedir?

  Kurani kerimle ic ice ol hayatina gecirmeye calis ve Efendimizin s.a.v. hayatini örnek al.
  Belli ki bu islerden uzaksin, cünkü seytan resmen seni oynatiyor ve buna sen izin veriyorsun.

  Mümin dua eder, Rabbine güvenir ve Ona yollar, Rabbi er yada gec bu duasini kabul eder, duan tam istedigin direk o birsey olarak sana geri döner veya sana daha iyi gelecek sen icin daha hayirli olan birsey olarak.. bunun bilincinde olmazsan, nefsin sana dünyayi dar eder..

  Huzur ancak Allahi anmakla olur.. Allaha teslim ol..

+ Yorum Gönder