Konusunu Oylayın.: Cübbeli ahmet hocanın annesinin mezarı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Cübbeli ahmet hocanın annesinin mezarı
 1. 26.Mayıs.2013, 19:54
  1
  musab
  Hadis Öğrencisi

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 28.Mayıs.2011
  Üye No: 87643
  Mesaj Sayısı: 5,246
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 53
  Bulunduğu yer: "İslam Düşüncesinde Sünnet" okuyorum

  Cübbeli ahmet hocanın annesinin mezarı


  Cübbeli ahmet hocanın annesinin mezarı Mumsema yazı yazılması 4 mezhepte hoş karşılanmıyor.kimisi mekruh diyor kimisi haram,kimisi doğrum tarihi felan yazılır diyor.ama hocamızın annesinin mezar taşı yazılarla dolu.ne yazdığını okuyamadım.ayrıca kubbe gibi şekilde yapmışlar.bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.


 2. 26.Mayıs.2013, 19:54
  1
  Hadis Öğrencisi  yazı yazılması 4 mezhepte hoş karşılanmıyor.kimisi mekruh diyor kimisi haram,kimisi doğrum tarihi felan yazılır diyor.ama hocamızın annesinin mezar taşı yazılarla dolu.ne yazdığını okuyamadım.ayrıca kubbe gibi şekilde yapmışlar.bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.

 3. 26.Mayıs.2013, 23:46
  2
  Eyüp
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Mart.2013
  Üye No: 100745
  Mesaj Sayısı: 9
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Cübbeli ahmet hocanın annesinin mezarı
  Bende gördüm bana göre çok aşırıya kaçmış. Müslümanın mezarı, sade, tabii ve mütevazı; mezar yapımında kullanılan malzeme de basit ve ucuz olmalıdır. Müslüman mezarlığı, ihtişam, debdebe ve tantanadan uzak, sadeliği, tabiiliği ve intizamı ile örnek olmalı. Camide bütün imtiyazlarından sıyrılarak Allah'ın huzurunda aynı safta duran müminlerin, mezarları da görünüş itibariyle birbirine eşit olmalıdır. Mezar yapımında bu eşitliği bozan şeylere yer verilmemelidir.


 4. 26.Mayıs.2013, 23:46
  2
  Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Bende gördüm bana göre çok aşırıya kaçmış. Müslümanın mezarı, sade, tabii ve mütevazı; mezar yapımında kullanılan malzeme de basit ve ucuz olmalıdır. Müslüman mezarlığı, ihtişam, debdebe ve tantanadan uzak, sadeliği, tabiiliği ve intizamı ile örnek olmalı. Camide bütün imtiyazlarından sıyrılarak Allah'ın huzurunda aynı safta duran müminlerin, mezarları da görünüş itibariyle birbirine eşit olmalıdır. Mezar yapımında bu eşitliği bozan şeylere yer verilmemelidir.
+ Yorum Gönder