+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bilgisayarda, playstation, telefon vs. larda oyun oynamak günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. KILIC
  Üye
  Reklam

  Bilgisayarda, playstation, telefon vs. larda oyun oynamak günah mıdır?

  Reklam

  Bilgisayarda, playstation, telefon vs. larda oyun oynamak günah mıdır? Mumsema Selamın aleyküm abilerim ablalarım sizlere bir sorum olacaktı allahın ıznı ıle bilgisayarda , playstation , telefon vs... larda oyun oynamak günahmıdır? yanı en azından oynarken küfür etmeyecegiz ve hiç bir kumar bahis söz konusu olmayacak sekilde oyunlar oynamak harammıdır ? yok bi günahı yok mudur ?

 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Bilgisayarda, playstation, telefon vs. larda oyun oynamak günah mıdır?


  Reklam


  VeAleynaAleykumSelam VeRahmetullahı Veberakatuh...

  Öncelike Selamın değil Selamun ..

  Sorunun cevabına gelince bir hadisle cevap vermek istiyorum..

  Beş şeyden evvel beş şeyin kıymetini bil; İhtiyarlık gelmeden önce gençliğin, hasta olmadan önce sıhhatin, fakirlik gelmeden önce zenginliğin, meşguliyetten önce boş vaktin ve ölmeden önce hayatın.” (Buhârî ve Müslim)


  Zamanını boşa harcama bu dünyada oyun oynamaktan daha önemli olaylar konular yapılması gereken işler
  var . Zamanın değerini iyi bil bu tür boş işlerle uğraşma ....

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  oyunlardaki içeriğe bağlıdır, bizatihi haram denemez oyun oynamaya. fakat ibadetten ve İBADET RUHUNDAN alıkoymamalı hiçbir eylem bizi.

 4. Misafir
  Merhabalar, alıntı yaptığım yazıda (Zamanını boşa harcama bu dünyada oyun oynamaktan daha önemli olaylar konular yapılması gereken işler
  var . Zamanın değerini iyi bil bu tür boş işlerle uğraşma ....) diye uyarıda bulunulmuş.
  Bu boş işlerden kasıt nedir? Daha doğrusu yapılacak doğru şey nedir?
  Sürekli ibadet etmek mi gerekir? Kişi bir işte çalışıp, namazlarını vaktinde kılıp, eve gelindiği zaman bilgisayar oyunu oynaması neden doğru değildir?

 5. Şema
  el-âsa limen âsa
  Kişi bir işte çalışıp, namazlarını vaktinde kılıp, eve gelindiği zaman bilgisayar oyunu oynaması neden doğru değildir?
  Oyun içeriği helal ise ve ibadetlerden engellemiyorsa dini bir sakınca yoktur.

 6. Misafir
  Peki ya oyunun içeriği helal değil (adam öldürmek gibi) ama insanı ibadetlerinden hiçbir şekilde alı koymuyorsa haram denilebilinir mi?

 7. arifselim
  Yönetici
  Bu tür oyunlar uygun olmamakla birlikte haram değildir caizdir ama seni ibadetlerinden alıkoymamalı ve bağımlılık haline gelmemelidir.

+ Yorum Gönder
telefonda okey oynamak günah mı,  playstation oynamak günah mı,  oyun oynamak günah mı,  oyun oynamanın günahı ,  bilgisayar oyunu oynamak günah mı,  telefonda okey oynamak günah mıdır,  playstation oynamak haram mı