+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu durumda ne yapayım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cevatarmutlu
  Üye
  Reklam

  Bu durumda ne yapayım

  Reklam

  Bu durumda ne yapayım Mumsema bizim okulda kıyafet serbest bende okula üniforma ile gidiyordum.bir gün hoca üniforma giydiğim için hocaların hakkımda iyi şeyler düşündüğünü söyledi.bende iyi şeyler düşünen varsa kötü şeyler düşünende olabilir diye düşündüm.üniformayı çıkartayım mı çıkartmayayım mı diye düşünüyordum.bunun için siteye bir soru sormuştum 1 kişi cevapladı oda suizana mahal verme dedi.bende bunun üzerine üniformayı çıkardım.okula gittim bir arkadaş hocaların gözüne girdin sonra üniformayı çıkardın gibi bir şey söyledi.bende hayır öyle bir niyetim yok dedim.oda bana ama dışarıdan öyle anlaşılıyor dedi.
  ben inşaAllah yarın okula gitmeyi düşünüyorum.ama sivil mi yoksa üniforma ile gitsem diye düşünüyorum.
  bana devamsızlığınız az ise okula gitmeyin suizana mahal vermezsiniz diyebilirsiniz.ama lys yaklaşıyor.bizim sınıfın okuldaki sınavlarıda bitti.müdür yardımcısıda haziranın 1.haftasına kadar gelin dedi bizim sınıfa.bunu diğer 12.sınıflarada dedi herhalde.yani bu 2 hafta içerisinde hakkına girmiş olduğum öğrencileri bulabilirim diye düşünüyorum.onun için gitmek istiyorum okula ama sivil gitsem hocalar suizan edebilirler.üniforma ile gitsem öğrenciler edebilirler diye aklıma düşünceler geliyor.bana bi yol gösterin ne yapayım.

  hakkınızı helal edin.

 2. cihad38
  Emekli

  Cevap: bu durumda ne yapayım


  Reklam


  okulda kılık kıyafet serbest ise sizde ona göre gidin,

  arkadaşlarınız gibi giyinin,soran hoca olursa ; neden üniforma giymedin diye ? olmaz da,olursa diyelim,böyle giyinmek istedim dersiniz.

  böyle şeyler için kendinizi yormayın,.

 3. cevatarmutlu
  Üye
  Allah sizden razı olsun.

 4. hatalar
  Devamlı Üye
  bir kişi sana dış görüntünden dolayı gözüme girdin diyorsa bence kayle alma o kişiyi asıl olan senin karakterinle gözüne girmendir.
  devlet böyle bir serbestlik getirmiş zaten. ALLAH'ın izni doğrultusunda düzgünce sivilde giyebilirsin.


 5. kanun41
  Üye
  bence bu kadarda kafana takma hatalar adlı kardeşımızın de dediği gibi dış değil iç önemli

+ Yorum Gönder