+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Zalimlere Beddua Etmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  BeyazGuvercin
  Emekli
  Reklam

  Zalimlere Beddua Etmek

  Reklam

  Zalimlere Beddua Etmek Mumsema SA arkadaşlar. Zalimlere beddua etmek hakkında bilgi istiyorum. Zulm görenin beddua etmesi günah mıdır? Haklıyken ettiğimiz beddualar bize geri döner mi?

 2. 2
  jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Zalimlere Beddua Etmek


  Reklam


  Zalimlere Beddua Etmek


  Hadislerde de zulmün büyük günah olduğu, Allah'ın, zulmü kendisine haram kıldığı gibi, insanlar arasında da haram kıldığı" bildirilmiştir.

  Allah, zalime bu dünyada belli bir süre tanıdığı halde, mazlumu himayesinde bulundurur, onun duasını kabul eder, kıyamet günü hakkını zalimden alır.

  1."Allah zalime (bir zaman) mühlet verir. Onu bir defa yakaladığı vakit te felâh vermez."

  2. "Mazlumun duasın(ı almak)tan sakın. Zira onun duası ile Allah arasında (hiçbir) perde yoktur"
  İslâmda günahların en büyüğü zulüm ve halka zarar vermektir. Allah, zalimleri lânetlemiştir: "İyi bilin ki Allahın lâneti zalimlerin üzerinedir" (Hûd 11/18).


 3. 3
  BeyazGuvercin
  Emekli
  konu güncel.

 4. 4
  simav
  Üye
  Ben şahsen bu güne kadar haklı olduğum ve ettiğim her kişide neredeyse tuttuğunu gördüm. Fakat bunu site yöneticileri daha güzel ve detaylı olarak anlatacaktır.

 5. 5
  YakarıS
  Devamlı Üye
  SA arkadaşlar. Zalimlere beddua etmek hakkında bilgi istiyorum. Zulm görenin beddua etmesi günah mıdır? Haklıyken ettiğimiz beddualar bize geri döner mi?
  Ben gerçek anlamda zulme uğrayan birisi olarak , yüreğimi ebedi hüzüne mahkum eden kişiyi ALLAH c.c havale ediyorum.Beş vakit namazımda yaptığım tüm ibadetlerimde o kişiye RABBİM cennetinde yer verme diyorum ve kendime şu sözlerle teselli ediyorum.
  Zulme uğrayanın kurumuş dudaklarına söyleyin gülsün, bir gün mutlaka zalimin dişleri sökülecektir.


 6. 6
  Katade
  Devamlı Üye
  Cevap: Zalimlere Beddua Etmek  Ebu Hureyre (R.A.)dan rivayete göre Hz.Peygamber (S.A.V.) Efendimiz:

  “Dünya müminin zindanı, kâfirin cennetidir.”1 buyurmuşlardır.

  Katâde bin Nu'man (R.A.)dan rivayete göre Hz.Peygamber (S.A.V.) Efendimiz:

  “Allah Cebrail'i, bana gönderdiği suretlerin en güzelinde indirdi. Cebrail şöyle dedi: "Ey Muhammed, yüce Allah sana selâm söylüyor ve şöyle buyuruyor:

  “Ben dünyaya dostlarım için acı, bulanık, dar ve sıkıntılı olmasını vahyettim. Tâ ki, Bana kavuşmayı özlesinler. Ben dünyayı dostlarım için bir zindan, düşmanlarım için de bir Cennet olarak yarattım.”2
  2:153 - Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım isteyin. Şüphe yok ki Allah, sabredenlerle beraberdir.


 7. 7
  BeyazGuvercin
  Emekli
  Peki ettiğim beddualar haklı olsam da bana geri döner mi?

 8. 8
  Katade
  Devamlı Üye
  Cevap: Zalimlere Beddua Etmek


  mazlum iseniz bedduanız tutar haksız yere ederseniz ettiğiniz beddualar sahibini bulur yani sizi Peygamber Efendimiz (s.a.s.) beddua etmekten kaçınırdı. Kendisinin lânet eden değil, aksine rahmet peygamberi olduğunu söylerdi. Mekke döneminde İslâmî tebliğ etmek üzere Tâif'e gittiğinde, orada kötü bir davranışla karşı karşıya kalmış; dönüşte taş yağmuruna tutulmuş, mübarek ayakları kanlar içerisinde kalmıştı. O sırada Allah tarafından kendisine "Onlar aleyhinde yapacağı bedduanın kabul edileceği, dilerse onları helâk edeceği" bildirilmiş, fakat Peygamber Efendimiz (s.a.s) "Hayır, belki bunların sulbünden sana ibadet edecek çocuklar doğar, yâ Rabbi!.." demişti. Uhud'da dişini kıran, yüzünü yaralayan düşmanları için:
  "Allah'ım! Kavmimi hidayete erdir, çünkü onlar yaptıklarını bilmiyorlar." (Tecrîd-i Sarih Tercümesi, IV /314)


 9. 9
  AoiFire
  Üye
  Haksız yere beddua tutmaz.Zalim olabilirler.Ama sana zalimliği dokunmadıkça sanırım ki tutmuyor.Bilmiyorum.Geri dönme olanağı vardır.Bedduayı kimi mümin eder kimisi etmez.Ben mesela beddua etmem.Gayrimüslim olanların doğru yola gelmesini müslüman olmalarını ve zalimliği bırakmaları için dua ettiğimde olmuştur.Hatta beddua eğer ettiysem tövbe bile etmişimdir ettimde.Bizzat bedduanın zararını gördüm.Babaannem kendi köyündeki evi için habire beddua ederdi.İçeriği ilginçdi.Batıl inançlarda olan"bir eve baykuş konarsa o ev yıkılır."tarzında bir batıli inanç vardır.Bunu biliyor sanırım.Bedduasıda ona benzerdi."Baykuş tüneyesi,yıkıla kalası ev"derdi.Yaklaşık 5-6 sene eve uğrayan olmadı.En son gittiğimizde duvarlar felen göçme riskindeydi,yakın zamanda çöktü.Ama beddua tutmuştu.Demek haklı bir tarafı varmış.

 10. 10
  Misafir
  Yüce Rabbimden bütün müslüman kardeşlerim ve bizim için düşmanlarımizi helak etmesini her gün her saniye istiyorum Kahhar ismiyle helak etsin inşallah

 11. 11
  Misafir
  Bizler bir karıncayı dahi incitmekten çekinen kullar olarak; Ey zalimler! Ramazan ayında ve oruç ağzımızla, ben ve yavrum sizlere ne yaptık? Canınıza, malınıza, namusunuza mı göz diktik de, bize haksızlıklar, zulümler yaptınız? Rabbim! Ramazan ayında, oruç ağzımızla ve Ramazan Bayramında canımızı, ciğerimizi yakan, maddi ve manevi zarara uğramamıza sebep olan, hıçkıra hıçkıra ağlamamıza, yağmur taneleri gibi göz yaşları dökmemize, 10 yaşındaki Hafız adayı H. Reyyanımın göz yaşları dökmesine ve kızımın bana sarılarak ağlama babacığım, hasta olacağın, sensiz ben ne yaparım, demesine sebep olanları Allah KAHHAR İSMİ ile kahreylesin, zelil eylesin, helak eylesin.... Amin, amin, amin- Rabbimin mazlum, öksüz ve yetim kulundan...

+ Yorum Gönder

zalime beddua

zalime beddua etmek

zalime beddua etmek günah mı

zalime beddua edilir mi

zalime yapilan bedua

zalimlere beddua sözleri

kotu ve zalimlere karsi beddua ayeti