+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda aklıma kötü şeyler geliyor çok sıkıldım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ırmak
  Emekli
  Reklam

  Namazda aklıma kötü şeyler geliyor çok sıkıldım

  Reklam

  Namazda aklıma kötü şeyler geliyor çok sıkıldım Mumsema arkadaşlar namazımı hala kılıyorum ama bende bir gelişme yok çok sıkılıyorum namaz kılarken aklıma sürekli küfür dünyevi olaylar vs.herşey ölüm geliyor aklıma korkuyorum bu rahatsızlıklarımın geçeceğine inanmıyorum çok sıkıldım sanki ne yaparsam yapayım hiçbirşey düzelmiyecek gibi geliyor çok iğrenç düşünceler geliyor aklıma ne yapıcam ben ?

 2. YakarıS
  Devamlı Üye

  Cevap: çok sıkıldım


  Reklam


  arkadaşlar namazımı hala kılıyorum ama bende bir gelişme yok çok sıkılıyorum namaz kılarken aklıma sürekli küfür dünyevi olaylar vs.herşey ölüm geliyor aklıma korkuyorum bu rahatsızlıklarımın geçeceğine inanmıyorum çok sıkıldım sanki ne yaparsam yapayım hiçbirşey düzelmiyecek gibi geliyor çok iğrenç düşünceler geliyor aklıma ne yapıcam ben ?
  Değerli kardeşim, bu durumun apaçık şeytanın vesvesesidir.dine aykırı vesveseler şeytandandır. Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
  (Hakikaten şeytan size düşmandır. Siz de onu düşman edinin. Çünkü o, kendine uyanları, [günahlara sokup] Cehennem ehlinden olmaya çağırıyor.) [Fatır 6]Namaz`a başlarken La havle’yi okuyunuz. İnsanın ihlası arttıkça düşüncesi de azalır diyor âlimler."Eğer şeytandan gelen bir vesvese seni dürtecek olursa, hemen Allah’a sığın. Çünkü O, hakkıyla işiten, (kullarının bütün işlerini) hakkıyla bilendir." (Fussilet Sûresi: 36).Gücün yettiği kadarıyla bu konuda düşünmekten yüz çevirmeye çalışmalı ve seni ondan oyalayacak şeyle meşgul olmalısın.Selam ve Dua ile.

+ Yorum Gönder