+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Abdest ve Gusülde Yaralı, iltihaplı, sargı bezi olan yerler nasıl yıkanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Abdest ve Gusülde Yaralı, iltihaplı, sargı bezi olan yerler nasıl yıkanır?

  Reklam  Yorum: Abdest ve Gusülde Yaralı, iltihaplı, sargı bezi olan yerler nasıl yıkanır? isimli konu Mumsema.com Yorum: Abdest ve Gusülde Yaralı, iltihaplı, sargı bezi olan yerler nasıl yıkanır?
  Selamun Aleykûm. Benim elimde 3 dikişli açık büyük yara var hemde sağ el islatmam mümkün değil parmaklarim boşta ama islatirsam sargı da islanir ve aynı sağ tarafimda intiraket yani damar yolu var nasıl abdest almalıyım yatsiyi kilamiyorum şu an bir an evvel cevabinizi bekliyorum sizden teşekkürler

 2. Misafir

  Yorum: Abdest ve Gusülde Yaralı, iltihaplı, sargı bezi olan yerler nasıl yıkanır?


  Reklam


  Gozlerimden ameliyat oldum ve doktor su degdirme dedi ama gusul almam gerekiyor. Nasil alabilirim ?

 3. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Geçmiş olsun. Bu durumda eğer ıslatma imkanın yoksa o yerleri sarar ve yıkanırsın. Buda mümkün değilse o zaman nasıl kolayına geliyorsa o şekilde yıkanırsın ve yıkayamadığın yerleri sonra mesh edersin. Şayet hiç birini yapamazsan teyemmüm al ve onunla ibadetlerini yap

 4. Misafir
  Ben 3 yerimden olmak üzere bıçaklandım 1 kasık ve 2 tane de sırtımdan doktor duş alma dedi dikişler alınıncaya kadar ve şimdi gusül almam gerekiyor bi yardımcı olursanız sevinirim..

 5. arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun kardeşim. Doktor sana su kullanmayı yasaklamışsa ve o yerleri sudan koruyarak da yıkanma imkanın yoksa o zaman sadece teyemmüm alman yeterlidir.

 6. Misafir
  Kolumdan ve belimden ameliyat oldum sol kolunda komple sarılı ve belimde az bir kısmı bandaj ile kapalı nasıl gusül abdesti alırım

 7. arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun. Bu durumda eğer ameliyat ya da bir yaradan dolayı banyo yapmak zarar verecekse, sadece teyemmüm ederek ibadetlerini yerine getirebilirsin.

 8. Misafir
  selam ayleyküm bende kıl dönmesi var namaz kılıyorum kabul oluyormu

 9. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Kıl dönmesi namaza ve abdeste engel değildir. eğer bir iltihap söz konusu ise doktora gitmen gerekir ve ona göre hareket edersin.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
dikiş varken gusül abdesti,  elde yara varsa nasıl abdest alınır,  kafamda dikiş var gusül abdesti,  dikişli yaraya su değerse ne olur,  yaraya su değerse ne olur,  dikisliyken gusul ,  dikişli yere su değerse