+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Doğruyu nasıl bulacam Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. reyhan58
  Üye
  Reklam

  Doğruyu nasıl bulacam

  Reklam

  Doğruyu nasıl bulacam Mumsema hayırlı akşamlar ben martın 1de boşandım eşki eşim yaptıklarından çok pişman olduğunu defalarca söyledi bu arad şimdi beni isteyen biri var ve ben çok zor durumdayım allah,ın peygamberin ve kuranı kerim huzurunda defalarca pişmanlığını dile getirdi ben ne yapacağımı şaşırdım doğruyu nasıl bulacam bana yardım edin lütfen

 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Doğruyu nasıl bulacam


  Reklam


  Kardeş;
  Sizi isteyen olduğuna göre bayansınız.
  İslam kurallarına göre üç talaklan kocasından boşanan kadın tekrar aynı kişiyle (eski kocası) nikah kıyamaz bu helal olmaz.
  Ancak kadın başkasıyla nikah kıyıp daha sonra tekrar boşanırsa iddetini de bekledikten sonra eski eşi helal olur..


  Alıntı Nureddin Yıldız Hoca Nickli Üyeden Alıntı
  Eşinden boşanmış olan bir kadının iki durumu vardır. Birincisi, boşanmanın tek talakla gerçekleşmiş olmasıdır. Tek talakla gerçekleşen boşanmadan sonra yeni bir nikâhla eski eşine dönmesi mümkündür. İkinci durum ise üç talakla boşanmış olmasıdır ki bu durumda eski eşine dönmesi mümkün değildir. İlla dönmek istiyorsa o zaman şöyle bir yol izlenecektir: Boşanmadan sonraki iddet beklenecek. Bu üç aydır. Başka bir erkekle tabii bir nikâh yapacaklar. Buradaki tabiilikten anlaşılan da şudur: Nikâh akdinde zaman söz konusu edilmeyecek yani boşanma tasarımı üzerine kurulu bir akit olmayacak. Bir de evlilik tam anlamıyla gerçekleşecek. Yani cima fiilen gerçekleşecek. Bu yapıldıktan sonra, kadının yeni kocası da onu boşamayı düşünür ve boşarsa kadın, yine üç ay bekledikten sonra hamile de değilse ilk kocasına dönebilir. Bütün bu süreci kâğıt üzerinden uyduruk bir şekilde yapıp, birinci kocaya dönmek için bu kuralı suiistimal etmeye HÜLLE adı verilmektedir. Takdir edersiniz ki Müslüman, dini ile oynamaz. Allah’a emanet olun.


+ Yorum Gönder