+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Perukla çalışmak caiz midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sour
  Üye
  Reklam

  Perukla çalışmak caiz midir?

  Reklam

  Perukla çalışmak caiz midir? Mumsema Selamunaleyküm.Ben tesettürlüyüm ama polis olmak istiyorum.Anayasa hala çıkmadı.Bu durumda başvursam kabul edilsem perukla çalışmam caiz olurmu?

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Perukla çalışmak caiz midir?


  Reklam  Hayati ve zaruri bir maslahat yoksa, vücutta bulunan mevcut durumu değiştirme yoluna gitmemek lazımdır. Bir zaruret yokken insan bedeni üzerinde yapılan değişiklikleri şiddetle yasaklayan Peygamberimiz (a.s.m.), "başına ilave saç takana, cildine dövme yapana ve yaptırana, güzelleştirmek maksadıyla dişini inceltip seyrekleştirene, kaş ve kirpiklerini yolan kadınlara," Allah'ın yarattıklarını değiştirdikleri için ilahi rahmetten uzak kalmış olacaklarını bildirmiş Ve ikazda bulunmuştur.

  Hadisin kaynağı: Nesei, Zinet: 22,73; Müslim, Libas: 119-120;


 3. sour
  Üye
  polis olmak zaruret olmuyor bu durumda yani?

 4. cihad38
  Emekli
  polis olmayı bırakın,açlık ve zaruret başgöstermemişse kadının çalışması dahi yanlış denilmiş.

 5. umutsuz_genc
  Üye
  tesettürün amacı kendi öz be öz saçının görünmemesi değildir "bu nasılsa benim saçım değil" düşüncesi yanlıştır. tesettürün amacı hanımlarımızı çekicilikten uzaklaştırmak incinmelerini önlemektir. kendi saçın olmasa bile taktığın peruk seni erkeklere karşı cazip kılar ve asıl amaçtan uzaklaştırır tesettürü. bu tür oyunlar oynamayalım RABBİM oyunları değil imanı sever inşallah

 6. sour
  Üye
  niyetim oyun oynamak olsa sormazdım bile.caiz olup olmadığını öğrenmeye çalışıyorum.peygamberimiz sav gibi davranalım inşallah.kırmadan konuşalım.

+ Yorum Gönder