+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Defalarca tövbe edip bozdumki artık tövbe etmeye yüzüm kalmadı. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hasan.
  Üye
  Reklam

  Defalarca tövbe edip bozdumki artık tövbe etmeye yüzüm kalmadı.

  Reklam

  Defalarca tövbe edip bozdumki artık tövbe etmeye yüzüm kalmadı. Mumsema kardeşler ben yaptığım günah dan dolayı defalarca tövbe edip af diledim fakat bu günahı tekrar işledim. en son ettiğim tövbedede yeminler etmiştim fakat tekrar yaptım.Tövbemi bozduğum için Allah beni cezalandırır başıma bir şey gelir diye çok korkuyorum.Artık tövbe etmeye yüzüm kalmadı çok utanıyorum. Tekrar tövbe etmek istiyorum ama artık yüzüm kalmadı.sizce etekrar tövbe etmelimiyim ?

 2. İsimsiz
  Üye

  Cevap: Defalarca tövbe edip bozdumki artık tövbe etmeye yüzüm kalmadı.


  Reklam


  Yüz bin kere tevbe edip bozsakta yine Allaha Tevbe edicez çünkü Allahtan Başka gidecek kapımız var mı ? Yok. Yine de Tevbe mizin arkasında durup tekrarlamamaya özen göstermeliyiz.

 3. silversoul
  Devamlı Üye
  Tevbe ettikten sonra günahtan pişman ol, bir daha o günaha dönme, günahından dolayı nefsini kına

 4. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Allah'ın Peygamberi sallallahu aleyhi vesellem senin durumun için ne diyor bak :

  "Bir kul günah işledi ve 'Yâ Rabbi, günahımı affet!' dedi.
  Hak Teâlâ da, 'Kulum bir günah işledi; arkadan bildi ki günahları affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır' buyurdu.
  Sonra kul dönüp tekrar günah işledi ve 'Ey Rabbim, günahımı affet!' dedi.
  Allah Teâlâ da, 'Kulum bir günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır.' buyurdu.
  Sonra kul dönüp tekrar günah işledi ve 'Ey Rabbim, beni affeyle!' dedi.
  Allah Teâlâ da, 'Kulum günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi olduğunu bildi. Ey kulum, dilediğini yap, ben seni affettim.' buyurdu." (Buhârî, Tevhid 35; Müslim, Tövbe 29)

  Başka bir hadis te de

  "Allah Teâlâ (buyurdu ki): Ey Âdemoğlu! Sen bana dua ettiğin ve benden af umduğun sürece, işlediğin günahlar ne kadar çok olursa olsun, onların büyüklüğüne bakmadan seni bağışlarım. Ey Âdemoğlu! Günahların gökleri dolduracak kadar olsa, sen Benden bağışlanmanı dilersen, günahlarını affederim. Ey Âdemoğlu! Sen yeryüzünü dolduracak kadar günahla huzuruma gelsen, fakat Bana hiçbir şeyi ortak koşmamış, şirke bulaşmamış olsan, Ben de seni yeryüzü dolusu mağfiretle karşılarım.
  (Tirmizî, Daavât 98)

  Bunlardan sonra hala ümitsizliğe düşülür mü hiç ? Şükret ne kadar çok bağışlayan bir Rabbimiz var, sende onun için elinden geldiği kadar tevbe ettiğin günahtan kaçınmaya çalış. Düştüğün zaman tekrar tevbe et, en baştan başlayarak yine kaçınmaya çalış. Ölene kadar bile sürse her defasında tevbe et.

 5. Misafir
  Kardesm ayni durumdayizzz bende caresiz gunahkar utangacim

 6. Misafir
  Suan caresizce yeniden baslangic nasil yapabilirim diye dusunurken okudum bu yaziyi. Namazimi hep kilarim. Rabbime sukrederim. Ama bu aralar seytan benle cok ugrasiyor. Namazima bahane bulup duruyorum. Nefsimi köreltemiyorum. Ve bu tamda su an kalbimi deşiyor diyebiliriz.

 7. Misafir
  s.a bu hadislerin kaynağını yazarsanız sevinirim

 8. arifselim
  Yönetici
  İşlediği günahlardan dolayı üzülmek bile nasuh bir tövbe etme isteğinin işaretidir. Bu konuda Allah'tan asla ümitsiz olmamak gerekir. Çünkü Allah kulunun ya rabbi beni affet demesinden hoşnut olur. Bizim ümitsizliğe düşmemizi şeytan ister ona bu fırsatı vermemek lazım.

 9. Misafir
  Rabbim bizleri bağişlasin ben ayni tuzağa defalarca düşüyorum

 10. Misafir
  Evet tekrar tekrar tovbe etmelisin.Ve unutmamalisinki ALLAH gunahlari cokca affedendir.ALLAH'A GAFFAR GAFUR TEVVAB AFÜV ISIMLERI ile dua et;ve ALLAH'TAN af dile.Yüce Rabbim InsALLAH bizleri affeder.

 11. Misafir
  Amin.Hangimiz gunah islemiyoruz ki?

 12. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Reklam


  tövbe etmeye yüzüm yok
  Hangimiz gunah islemiyoruz ki?

  Günah işlemeyen sadece Peygamberlerdir, günah işleyenlerin en hayırlısı hemen pişman olup tövbe edendir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
tövbe edip bozmak,  defalarca tövbe bozmak,  Tövbeyi defalarca bozmak,  tövbe edip tövbeyi bozmak,  tevbe edip bozmak,  sürekli tövbe bozmak,  defalarca tövbe edip bozmak