+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Babama içten içe kırgınım acaba günah mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. YakarıS
  Devamlı Üye
  Reklam

  Babama içten içe kırgınım acaba günah mı ?

  Reklam

  Babama içten içe kırgınım acaba günah mı ? Mumsema Selamun Aleykum değerli kardeşlerim. Sizlere aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum.Babam 2 evlilik yaptı annemin üzerine bir hanım daha aldı.Diğer hanımından da kardeslerimiz var.Babam diğer kardeslerimize bizden iyi davranıyor bizi hor görüyor kızıyor ve bagırıyor yeri geliyor diğer kardeslerimiz için bize olmadık laflar söylüyor. Buna içten içe üzülsemde gizli gizli ağlasamda babamın karşısına çıkıp kalbinii kırarım diye susup sabrediyorum.Bu durumda ben nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Değerli yorumlarınızla sorumu aydınlatırsanız çok mutlu olurum.Selam ve Dua ile.

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Babama içten içe kırgınım acaba günah mı ?


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Kardeş anlattığın gibi ise Allah, babanı adil davranmadığı için hesaba çekecek.
  Eğer baba konuşup hatasını anlayacak biri ise elbette konuşulmalı ama anlayışsız ise/daha kötü olacaksa, Sana düşen on karşı saygı olmak ve sabretmektir.

 3. YakarıS
  Devamlı Üye
  Değerli yorumunuzu okudum demekki Sabr etmekten başka birşey gelmiyor elden.Kişi nasıl dünyaya gelmesine kendisi karar veremiyorsa, ailesini şeçme gibi bir şansıda bulunmuyor. Rabbim sabredenlerden eylesin. Değerli vaktinizi ayırııp soruma cevap verdiğiniz için , ALLAH razı olsun hocam.

 4. Athetürk
  Üye
  o senin baban lan !

+ Yorum Gönder
babaya küsmek günahmı,  babaya kusmek gunahmi