+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Okuduğum cüz kabul oldu mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. troll123
  Üye
  Reklam

  Okuduğum cüz kabul oldu mu?

  Reklam

  Okuduğum cüz kabul oldu mu? Mumsema selamün aleyküm arkadaşlar ben 15 yaşındayım okuldan bize kutlu doğum haftası nedeniyle peygamber efendimiz(s.av) için hatim indirileceği söylendi banada 3.cüzü verdiler okudum fakat üzerinden 1-2 hafta geçti hatim duası alınma zamanı gelince birden şeytan içime vesvese verdi acaba 3.cüz değilmiydi acaba ben yanlış cüzümü okukdum diye şimdi o zamandan beri düşünüyorum acaba 3.cüz değilse allah kabul edermi veya 3.cüz değilse bana günah olmuşmudur.

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Okuduğum cüz kabul oldu mu?


  Reklam


  Ağzınla söylüyon şeytan içime vesvese verdi demekki vesvesedir

 3. troll123
  Üye
  tamam kardeşim öyle diyorum ama vesvese olup olmadığınıda bilmiyorum içim hiç rahat değil düşününki geceleri bile aklıma geliyor uyuyamıyorum

 4. silversoul
  Devamlı Üye
  Buhâri, Müslim ve Ebu Davud, Hz. Ömer’den naklediyor: “Ameller (başka değil) ancak niyetlere göredir; herkesin niyeti ne ise eline geçecek odur. Kimin hicreti, Allah ve Resûlü (rızası ve hoşnutlukları) için ise, onun hicreti Allah ve Resûlü’ne müteveccih sayılır. Kim de nâil olacağı bir dünya veya nikahlanacağı bir kadından ötürü hicret etmişse, onun hicreti de hedeflediği şeye göredir.”
  Umulur ki ettiğin niyetin sevabını alırsın biz mü'minler daima ümit içinde olmalıyız Allah'a tevekkül etmelisin böyle konularda ümitle ve ihlasla hareket etmelisin.

+ Yorum Gönder