+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Merhaba size bir şey danışmak istiyorum. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cevatarmutlu
  Üye
  Reklam

  Merhaba size bir şey danışmak istiyorum.

  Reklam

  Merhaba size bir şey danışmak istiyorum. Mumsema merhaba size bir şey danışmak istiyorum.bir tür ikilemde kalıyorum.şimdi ben bugün bir kitap okuyorum dini bir kitap(Allah razı olsun yazandan) ama yarın okulda sınavım var.ben şimdi kıtabı mı okusam sınava mı çalışsam.aklıma biri dünyalığın için diğeri ahiretin için diye düşünceler geliyor.mesela kıtabı okursam yaptığım bir hatayı görür düzeltebilirim.derse çalışsam yarınki sınavda
  çalışmadan girip alacağım nottan daha iyi not alabilirim.ne yapmamı önerirsiniz.hakkınızı helal edin.

 2. Ahi
  Üye

  Cevap: Merhaba size bir şey danışmak istiyorum.


  Reklam


  Bir gün hocama mukarreb kullardan daha hızlı nasıl olabilirim diye bir soru sormuştum.Oda bana bir büyük bir T çizdi.Bir tarafına önemliler diğer tarafınada öncelikliler yazmalısın dedi.Örneklersek namaz önemlidir,oruç önemlidir keza zekat böyledir... öncelikliler kısmına namaz her gün oruç senede bir ay .zekat paran olursa senede bir kere...
  Bu çizelge genel olarak çizilmelidir.mesela ilmihal farzı ayn dır ve önceliklidir lakin arapça öğrenmek farzı kifayedir.maişet farzdır başkalarının eline bakmal zuldur.ama herşeye rağmen başarılamamışsa sarık cüppe terk edilebilinir.....kural böyle herkeste kendi pratiğini belirlemeli.Efendimiz aleyhisselam buyururki "din kolaydır zorlaştıran altında kalır".

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kardeş belli bir program içinde hem günlük dünya işlerini hem de dini öğrenimi sürdürebilirsin. kendine uygun bir programı yapıp uyarsan çok iyi olur, programlı yaşamak gibisi yoktur.

 4. cevatarmutlu
  Üye
  Allah razı olsun

+ Yorum Gönder