+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Haram olan iş , para ibadete engel mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. merak
  Üye
  Reklam

  Haram olan iş , para ibadete engel mi?

  Reklam

  Haram olan iş , para ibadete engel mi? Mumsema Selamunaleykum,
  Kardeşler diğer konulardada belirttim benim halamların tekel bayileri var fakat gerekli ibadetlerini yapıyorlar onlar bunu sormamı rica etti, onların haram para kazanması ibadetlerinde birşeye engel olur mu?

 2. Ahi
  Üye

  Cevap: Haram olan iş , para ibadete engel mi?


  Reklam


  Peygamberimiz:
  "Allah iyi ve temizdir; ancak temizi (helâli) kabul eder, Allah Peygamberlerine emrettiğini müminlere de emretmiştir. Ve "Ey Peygamberler! Temiz ve helâl olan şeylerden yiyiniz ve iyi işler yapınız; şüphesiz ben ne yaptığınızı bilmekteyim." (el-Mü'minûn: 51)" buyurduğu gibi, "Ey iman edenler! Size rızık olarak verdiklerimden helâl ve temiz olanları yiyiniz" (el-Bakara: 2/172) de buyurmuştur..." dedikten sonra "aylarca yolculuk yapan, saçı-başı dağınık, toz-toprak içinde ellerini semaya kaldırıp: "Ya rab! Ya Rab! diyen, halbuki yediği haram, içtiği haram, giydiği haram olan, haram ile gıdalanmış bulunan adamın (hacı adayının) durumunu dile getirerek: "Bunun duası nasıl kabul olunacak?" diyen Peygamberimiz (s.a.v.) bu ifadeleriyle yukardaki prensibe ışık tutmuştur . Ahmed b. Hanbel, Müsned; el-Münzîrî, et-Tergîb ve't-Tehib, el-Kesn bölümünün başı

  H. karaman

+ Yorum Gönder