Konusunu Oylayın.: İslam barış dinimidir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
İslam barış dinimidir?
 1. 22.Nisan.2013, 23:57
  1
  Ahi
  Üye

  Profili:
  Ahi
  Üyelik Tarihi: 22.Nisan.2013
  Üye No: 101131
  Mesaj Sayısı: 21
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  İslam barış dinimidir?


  İslam barış dinimidir? Mumsema Ve lev İslam Barış dini olsun.Peki Efendimiz aleyhisselam'ın altmış küsür ordu hazırlaması nasıl izah edilebilinir? Ve ashab..Peygamber aleyhisselamın bastığı toprakları terk edenler.Ve Ömer radiyallahu anh... İran'ın fethi.Hiç beğenmediğimizin rezil yezidin bile zamanında hazırlanan İslam orduları.

  Benim kanaatim İslam hümanist gösterilmeye çalışılıyor.İslam zalimede mazlumada yardım etmeyi emreder.Zalime olan yardım malumunuzdur sanırım.


 2. 22.Nisan.2013, 23:57
  1
  Ahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ahi
  Üye  Ve lev İslam Barış dini olsun.Peki Efendimiz aleyhisselam'ın altmış küsür ordu hazırlaması nasıl izah edilebilinir? Ve ashab..Peygamber aleyhisselamın bastığı toprakları terk edenler.Ve Ömer radiyallahu anh... İran'ın fethi.Hiç beğenmediğimizin rezil yezidin bile zamanında hazırlanan İslam orduları.

  Benim kanaatim İslam hümanist gösterilmeye çalışılıyor.İslam zalimede mazlumada yardım etmeyi emreder.Zalime olan yardım malumunuzdur sanırım.

 3. 23.Nisan.2013, 02:14
  2
  Misafir

  Cevap: İslam barış dinimidir?
  Cennet kılıçların gölgeleri altındadır. İslam'ın hükmünün dünyaya hakim olması için, Allah'ın şeriatı yeryüzüne hakim olsun diye Resulullah(sav) ve ashabı sürekli cihad etmiştirler. Resulullah medineye ilk gittiğinde islam devletini kurmuş ve medinedeki yahudileride Allah'ın kanunu ile idare etmiştir.


 4. 23.Nisan.2013, 02:14
  2
  musafir üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  musafir üye
  Misafir  Cennet kılıçların gölgeleri altındadır. İslam'ın hükmünün dünyaya hakim olması için, Allah'ın şeriatı yeryüzüne hakim olsun diye Resulullah(sav) ve ashabı sürekli cihad etmiştirler. Resulullah medineye ilk gittiğinde islam devletini kurmuş ve medinedeki yahudileride Allah'ın kanunu ile idare etmiştir.
+ Yorum Gönder