+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Banyoyu su doldurduktan sonra içine daldım Gusul Abdestim gecerli oldu mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kul93
  Devamlı Üye
  Reklam

  Banyoyu su doldurduktan sonra içine daldım Gusul Abdestim gecerli oldu mu?

  Reklam

  Banyoyu su doldurduktan sonra içine daldım Gusul Abdestim gecerli oldu mu? Mumsema Selamünaleyküm,

  abi biraz önce banyodaydim. Gusul abdesti aldim ve icime öyle bir Vesvese girdi ki bir bucuk saat banyoda kaldim. Normal gusul etmistim (vesvese ile). Artik Vesvese büyünce banyonun tıpasini kapatdim ve dolasaya kadar bekledim. Doldukdan sonra icine girdim ve tüm Vücudum bu halde islak oldu.

  Asil Sorum:
  Banyonun tipasini kapatip ve doldurdukdan sonra icine daldim. Gusul abdestim gecerli oldu mu ?  Cevap verirseniz vallahi cok yardimci olursunuz


  Allaha emanet olunuz

 2. Misafir

  Cevap: Banyoyu su doldurduktan sonra içine daldım Gusul Abdestim gecerli oldu mu?


  Reklam


  gusul abdesti farzı agzı bol su ile yıkamak burnu güzelce yıkamak ve vücudu kuru yer kalmıyacak şekilde yıkamaktır. Gusül farzı 3 tür. Bunları yaptıysan İnşaAllah kabul olur.

 3. Ahi
  Üye
  Hırsız Öncelikle gireceği mekanın zayıf yerlerine bakar.Eğer bir kapı açıksa en şanslı günüdür o gün.Şeytanda böyledir.Açık kapıları kapatmak lazımdır.Bu kapatma sürecinde her türlü vesveseye kalbini gönlünü kapatacaksın.Mesela abdest aldığını biliyorsan yada kaçırmadığını "buna zanni galib denir" abdestlisindir.Sen üstüne düştükçe şeytan aleyhillanede vesvesenin dozunu arttırır.Guslu mezhebin doğrultusunda öğren.Sanırım bu sitede de vardır.

 4. kul93
  Devamlı Üye
  Cevap ettiginiz icin tesekkür. Sorumu cevaplamadiniz...

 5. Ahi
  Üye
  Ma-i istimalden(kullanılmış su) bahsetmek lazım gelirdi belki lakin bu fıkıh konusu ve istilahları bilmeniz gerekir.Gusul hakkındada mezhebinizi bilemeyiz.Ama anladığım kadarı ile sorununuz vesvese.Önce bunu halletmelisiniz

 6. kul93
  Devamlı Üye
  Sorum aslinda su idi:

  Banyoyu su ile doldurmak ve gusule niyet edip 3 defa su cekip ve 3 defa burna su cekip ve banyoya dalmak gusul gecerli olurmu?

+ Yorum Gönder