+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oynağım online oyunda bir haç işareti var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. merakettim
  Üye
  Reklam

  Oynağım online oyunda bir haç işareti var

  Reklam

  Oynağım online oyunda bir haç işareti var Mumsema Öncelikle sizden başlık konusunda özür dilerim fakat başka bir şey aklıma gelmedi. Ben ne zamandır bir online oyun oynuyorum fakat yeni farkettim bunu. Oynadığım online oyunda bölümler var. Bir bölümde bir duvarda ufak haç işaretine benzer bir işaret fark ettim. Acaba bu bir sorun olur mu, günah falan olur mu? Eğer olursa ben bu online oyunun başka bölümlerini oynayabilir miyim? (Not: Bu işaretin oyunla alakası yok uzak bir duvarda bir işaret) Şimdiden teşekkürler.

 2. Huzurlu
  Üye

  Cevap: Oynağım online oyunda bir haç işareti var


  Reklam


  bu online oyunlar ecnebi icadı olduğu için genelde , böyle şeylerle karşılaşmanız gayet normal.bu tarz oyunlarda vakit bile harcamanız uygun değildir , çünkü boşa vaktinizi harcamış bedeninizi yormuş olursunuz.biliyorsunuz ki böyle online oyunlarda bu tarz işaretlerle bilinçaltını etkileyerek insanların ahlakını - günlük yaşamını yani kısacası tüm hayatını bozmaya çalışıyorlar.Hem bedenen hem de ruhen zarar görmemek için bu tarz oyunlardan vazgeçin sevgili kardeşim. Allah cümlemizden razı olsun.

  Selametle

 3. merakettim
  Üye
  Yorumunuz için teşekkürler. Peki Minecraft gibi oyunları oynamak sakıncalı mı? Sonuçta hayalgücünü geliştiriyor insanın. (not: Minecraft her şeyin küplerden ibaret olduğu bir oyundur. Survivor ve Creative olarak ikiye ayrılır. Creative'de bütün bloklar verilir ve sen de yapılar oluşturursun. Camiden tutun da gemilere, demir fabrikalarına, yalılara, köşklere kadar birçok şey yapılabiliyor tabi ne kadar büyüklükte şekli nasıl hepsi size kalmı. Survivor da ise blokları doğadan topluyorsunuz. Ağaç kesip malzeme(kazma kürek balta çubuk meşale...) yapıyorsunuz, maden kazıyorsunuz, hayvanları öldürüp pişirip yiyorsunuz falan.)

 4. emniciba
  Hep Üye
  oyun ne ? söyleyebılırı mısın

 5. merakettim
  Üye
  Oyunun adı rakion.

 6. İnanc
  Devamlı Üye
  Oyunun kimlere hizmet ettiği belli oluyor kardeşim . Müslüman olarak bizimde onlara hizmet etmemiz yanlış
  olur .


  Eğer olursa ben bu online oyunun başka bölümlerini oynayabilir miyim?

  Sütün içine bir damla kan damlattığın zaman ne olur ? Yani oyunun içine kan damlatıldığı zaman bu heryerine bulaşır..


  Ayrıca Peygamberimiz SAV..  '' Başka bir Hadis-i Şerifte de şöyle buyrulmuştur: “Beş şeyden evvel beş şeyin kıymetini bil; İhtiyarlık gelmeden önce gençliğin, hasta olmadan önce sıhhatin, fakirlik gelmeden önce zenginliğin, meşguliyetten önce boş vaktin ve ölmeden önce hayatın.” (Buhârî ve Müslim) ''

 7. merakettim
  Üye
  Teşekkürler. Bu cevap 2. sorum içinde yani " Peki Minecraft gibi oyunları oynamak sakıncalı mı? Sonuçta hayalgücünü geliştiriyor insanın. (not: Minecraft her şeyin küplerden ibaret olduğu bir oyundur. Survivor ve Creative olarak ikiye ayrılır. Creative'de bütün bloklar verilir ve sen de yapılar oluşturursun. Camiden tutun da gemilere, demir fabrikalarına, yalılara, köşklere kadar birçok şey yapılabiliyor tabi ne kadar büyüklükte şekli nasıl hepsi size kalmı. Survivor da ise blokları doğadan topluyorsunuz. Ağaç kesip malzeme(kazma kürek balta çubuk meşale.) yapıyorsunuz, maden kazıyorsunuz, hayvanları öldürüp pişirip yiyorsunuz falan.) " geçerli mi?

 8. Misafir
  Bir müslüman boş işlerden kendini alıkoyma geçer her saniyenin kıymeti çok büyük. Hesap gününde keşke dememek için zamanımızı iyi değerlendirmeli ve ilim öğrenmeliyiz. İlim mü'min'in yitik malıdır onu nerde olsa almalıdır. Bilmediğimiz ve bilmemiz gereken bu kadar çok şey varken gafletle vaktimizi boşa harcamamalıyız

 9. Misafir
  Minecraftta bilmeden haç işareti yaptım bilmeden bu günah olurmu

+ Yorum Gönder