+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah (c.c)'dan korkmak istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. seniseviyorum
  Üye
  Reklam

  Allah (c.c)'dan korkmak istiyorum

  Reklam

  Allah (c.c)'dan korkmak istiyorum Mumsema Merhaba. Ben 18 yasidayim. Tesetturlu olmaya calisiyorum. Namaz kilip Kur'an okuyorum. Dini filmler izliyorum vs. vs. Namazlarimi kilamadigimda huzursuz oluyorum. Agladigim oluyor. Fakat ne namaz kilarken, ne Kur'an okurken nede gunluk hayatimda ciddi bir sekilde Hz.Allah'a karsi korku yok icimde. Bunu söylemek icin bile utaniyorum ama korkamiyorum. Zinadan kaciniyorum Rabbimiz sevmedigi icin, ama korkamiyorum. Ne yapmam lazim.. Hz. Fatima validemiz namaz kilarken titrermis Rabbimizden korktugu icin.. Ben neden öyle olamiyorum

  Simdiden tesekkurler..

 2. Huzurlu
  Üye

  Cevap: Allah (c.c)'dan korkmak istiyorum


  Reklam


  Hz.Fatıma validemiz ile kendinizi karşılaştırarak işe başlamayın.İman ; ibadet ile , zikir ile , zaman ile pişer ve yükselir.Siz ibadetlerinize düzenli devam eder , dualarınızı eder , zikirlerinize devam eder , hayatınızı Allahın emrettiği gibi bir şekilde yaşamaya gayret gösterirseniz ; göreceksiniz ki zamanla imanınız o kadar kuvvetlenecek , Allah sevgisi ve korkusu sizi o kadar kuşatacak ki dünyevi şeylerden kendinizi soyutlamaya başlayacaksınız.
  Bu düşünceler de şeytanın vesvesidir. Allah(c.c)dan korkmasaydınız namaz kılmaz , dua etmez , diğer ibadetleri yerine getirmez , hatta ve hatta namazları kaçırdığınız için üzüntüden ağlamazdınız.Şeytan sizi yolunuzdan döndürmeye çalışıyor.
  Dikkate almayın , Allaha sığının
  Selametle

+ Yorum Gönder