+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Teflon tava kullanmak caiz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ertuna
  Üye
  Reklam

  Teflon tava kullanmak caiz mi?

  Reklam
 2. cihad38
  Emekli

  Cevap: Teflon tava kullanmak caiz mi?


  Reklam


  Kansere yol açan etkenler ile ilgili bilgi veren uzmanlar çizilmiş teflon yüzeyli ev gereçlerinin akciğer kan*serine yol açtığını belirterek, "Evlerde kullandığımız teflon ürünlere çok Dikkat etmeliyiz. Çünkü çizilmiş teflon yüzeyli tava ve tencereler kansere neden olan ’Aspestois’ bakterisini içeriyor. Bakteri vücuda girdi*ğinde akciğer kanserine yol açabiliyor" diyorlar OKUDUĞUM yazılarda bu konunun uzmanları böyle söylüyorlar
  ve bizde kullanırken çizmemeye dikkat edelim ve tahta kaşık ve çatal gibi çizmeyen mutfak gereçleri ile kullanmamız öneriliyor ve teflon kullanırken sağlıgımız için çok dikkat etmeliyiz.

  dinimizde müslümanın tedbirsiz davranması,malını ve canını tehlikeye atması veya zarar vermesi yasak olduğundan yukardaki açıklamaya göre caiz değildir denilmeli çizik teflon tava için. ama ne bu araştırmayı yapanları ne de çizik tava yüzünden kansere yakalananları duymadım bilmiyorum.

  ama imkan varsa çizilmiş,eskimiş tavaları kullanmamak daha sağlıklı gibi.

 3. Ahmet Hoca
  Üye
  Teflon Tavaların ne gibi zararı var anlamadım
  içerisindeki zararlı madde nedir?

 4. cihad38
  Emekli
  içerisindeki zararlı madde nedir
  kansere neden olan ’Aspestois’ bakterisi
  Aspestois nedir;

  Bir doğal silikat Minerali olan asbestin ısıyı iletmemesi yüzünden insanlar ile birlikteliği eski çağlarda başlamıştır. On dokuzuncu yüz yılın ikinci yarısından sonraki endüstri devriminde, ısı, elektrik, sürtünme ve Asitlere dayanıklı olması yüzünden bir çok işyerlerinde kullanıldığı için sihirli mineral olarak anılırken, yirminci yüz yılın ikinci yarısından sonra karsinojenik olması ortaya çıkınca, ismi öldürücü toz olmuştur.

 5. Ahmet Hoca
  Üye
  Karsinojen sağlık teriminin açıklaması: Kanser oluşu*munu harekete geçiren bir madde.

  Konu hakkında bilgi için teşekkür ederim.


 6. ertuna
  Üye
  sonuç olarak yiyebilirmiyiz ?

 7. S-a-b-i-h-a
  Kıdemli Üye
  böyle bir kısıtlama yok elbette caiz sağlık açısından sorarsanız her şey kanserojen madde içeriyor günümüzde zaten sonuç olarak yiyebilirsiniz

+ Yorum Gönder