+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Eli ile nikahlanan lanetlenmiştir (Hadis) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Cevap: Eli ile nikahlanan lanetlenmiştir (Hadis)

  Reklam  Cevap: Eli ile nikahlanan lanetlenmiştir (Hadis) isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Eli ile nikahlanan lanetlenmiştir (Hadis)
  Selamın aleyküm,
  Arkadaslar hadisi serifi okuduktan sonra ağladım ama bu alışkanlıktan kurtulamiyorum .Allah rizasina ulaşmak istiyorum lanetlenmekten kurtulmam için duâ edin.

 2. 14
  Misafir

  Cevap: Eli ile nikahlanan lanetlenmiştir (Hadis)


  Reklam


  Tamam da evlenemeyen 20 18 yaş altı gençler ne yapsın??mastürbasyon yapmayıpta zaman düzenini sağlayamayıp gece rüyalansında hem çarşaf yorgan pislensin(çarşaf yorgan 5 ay belki daha fazla zamanda değiştiriyo anneler),hem de sabah işi veya okula gitmek zorunda olduğunda cünüp mü dolaşsın?gidip kıza nçmı tecavüz etsin? Gidip 17 yaşındaki genç gizliden resmi olmayım imam nikahımı yapsın ?genç iş güç sahibi olmadan yaptıkları çocuğa nasıl baksın o yaşta ?he sonuç ta mastürbasyondan daha başka nasıl bi seçenek var evlenene kadar.

 3. 15
  Aşk-ı Vuslat
  Üye
  Uydurma hadistir.
  İstimna zina tehlikesi varsa caizdir, keyfi ise mekruhtur. Olay bu kadar basit milleti korkutmaya gerek yok, doğru birşey değil bunu yapmak ama insanların manevi yönünü bu tur uydurma hadislerle yıkmaya gerek yoktur.

 4. 16
  GençMümin
  Üye
  Allah ıslah etsin.

  İbadetlerini yerine getirirsen aklına bile gelmez.

 5. 17
  Misafir
  yaklaşma en iyi çare bu zerresine dahi yaklaşma ben günde 3 yapardım şimdi 6 ay oldu harama tv de dahi bakma

 6. 18
  Misafir
  yapmamak lazım. şeytan doğru olduğunu ne biliyosun der. çoğumuz buna kanarız tabi.olum yapmayın pişman olursunuz.

 7. 19
  Misafir
  Kuran meali okuyun.zannediyorum bu sayede masturbasyon dan kurtuldum.

 8. 20
  Misafir
  Kardeşim Hadis ne demek sana bunu açıklayayım Hz. Muhammed’in (SAV) değişik olaylar ve problemler karşısında inananları aydınlatmak, Kuranın bazı ayetlerini daha açık bir dille ifade etmek için söylediği sözler bütünü bunun anlamı Kuranın bazı ayetlerini daha açık bir hale getirmek diyor anlayacağın hadisleri Söyleyen Peygamber efendimiz (SAV) 'in her söylediği söz Allah'ın sözüdür bunu bil değerli kardeşim sen inanmayabilirsin burada bel arısı diye birşey denilmiş onların kasttetiği günde 3 defa elini (MESTURBASYON) yapan kişi ve sürekli yapan kişi de meydana gelir .Sen bilirsin kardeşim ama senin dediklerin yanlış.

 9. 21
  Misafir
  Eğer iç çamasirinda herhangi bir islaklik yoksa bu durumda gusul abdesti almak gerekmez, şehvetli ruya gorsen bille ve ruyadayken meni disari çıkmasa gusul gerekmez

 10. 22
  Misafir
  Efendiler ağalar İslam'da zaruret halinde mastürbasyona izin veriliyor insanın zinaya düşme tehlikesinde mastürbasyon yapan bilir
  Bir kadınla zina yapacaksın ama yapmak istemiyorum diyor Sun onunla zina yapmamak için mastürbasyon yapila bilir

 11. 23
  Misafir
  eliyle nikahlanan lanetlenmiştir...
  bu ne demek oluyor ?
  elimle idare ederim evlilige gerek yok diyenler için mi?
  yoksa 30 yaşına geldim evlenemedim. bazen cok cok azitinca zinaya bulaşma fikri kafamda yoğunaşınca ve bunu önlemek için istimma yaptiysam bende suclu sayilip lanetlenmiş mi olacagim?

 12. 24
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Zinaya düşme endişesi durumunda istimna da caiz olur. Böyle durumlarda böyle bir tehdit yoktur. Yasak olan istimnayı keyfi olarak yapmak ve alışkanlık haline getirmektir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12