+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Nisan yağmurunun özelikleri nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. caferi
  Devamlı Üye
  Reklam

  Nisan yağmurunun özelikleri nelerdir?

  Reklam

  Nisan yağmurunun özelikleri nelerdir? Mumsema Nisan ayinda yagan yagmurun ne gibi özelliği var

 2. imam
  Üye

  Cevap: Nisan yağmurunun özelikleri nelerdir?


  Reklam


  Nisan yağmurunun özelikleri  Bugünlerde yağması beklenen bereketli Nisan yağmurları, vücuda zindelik ve enerji kazandırıyor. Çünkü içinde “kullanılabilir demir” var.

  Kış boyunca en alt seviyeye inen vücudun demir miktarını en doğal yoldan geri kazanabilirsiniz: Yağmur gördüğünüzde dışarı çıkıp bol bol ıslanın!

  Bu hafta yağmurlar başlarken etrafınıza dikkatle, fark etmek için bakın. Yaprakların boyutlarını, renklerini, tomurcukları hafızanıza kaydedin.

  Üşüyorsanız yağmur suyunu toplayın ve evde ısıtarak duş alın. Evcil hayvanınız varsa bu sudan içirin, mümkünse yağmurda dolaştırın. Evde yaşlılar varsa onların da ellerine, yüzüne, saçlarına yağmur suyu sürün. Hatta mümkünse hafta başında, kanınızdaki demiri ölçtürün; ıslana ıslana dolaştıktan sonra kanınızdaki demiri tekrar ölçtürün. Böyle tavsiye ediyor uzmanlar.

  Nisan yağmurlarında kullanılabilir sevgi var, hissedilebilir şefkat var ve hoşgörü var. Üstelik yağmurlar mayısta da yağacak, martta da yağıyordu. Nisanda da sevgi yağmurları yağıyor yine, her yerde.

  Peki biz,,, biz, nerdeyiz? Bu yağmurların altında mıyız?

  Etrafımıza biraz daha dikkatle bakıyor muyuz; bitkilerin rengini, yaprakların boyunu ve tomurcukları görebilecek kadar? Yağmurlar yağarken kaplarımızı doldurmak geliyor mu aklımıza, tekrar yıkanmak için? Yaşlılarımızın da bundan mahrum kalmamasına çaba gösteriyor; suyu, elimizle onların da ellerine, yüzlerine, saçlarına sürüyor muyuz? Aynı sudan hayvanlarımıza bile içirmeyi düşünüyor muyuz?

  Fark ediyor muyuz gerçekten; nisan yağmurları yağıyor. Ve sevgi yağmurları yağıyor; bir nisandan diğer nisana kadar.

  Biz altında dolaşıyor muyuz?

  Islanmayı, biliyor muyuz?

  Muammer Erkul


+ Yorum Gönder