+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu günahtan nasıl arınırım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. umittek
  Üye
  Reklam

  Bu günahtan nasıl arınırım?

  Reklam

  Bu günahtan nasıl arınırım? Mumsema Önceki çalıştığım işyerinden pek hoş bir şekilde ayrılmadım. İşimi elimden geldiği kadar iyi yapsamda işlerimin yoğunluğundan dolayı genelde işlerimi işin son günü yetiştiriyordum. Buda patronumun hoşuna gitmiyordu o işlerin son günü milletin içinde hep bağırıp çağırıp aşalıyordu. Daha sonra ise bunu benim iyiliğim yaptını söylüyordu. Benimle devam etme şartı ise benim aldığım maaş çalışacak birini bulana kadar benimle devam etmekti. Bu yüzdne çalıştığım zamanlarda hep benim yerime işçi arıyordu. Bu durum maddi sıkıntımdan dolayı bu durum 6 ay devam etti. Sonunda dayanamadım bu baskıya hiç birşey demeden işten ayrıldım. İşten ayrılırken bazı işleri tamamlamadım; bazılarını da tamamlamak istemedim. Durum o kişi maddi ya manevi zarara sokacak birşey olmasada işlerini aksatacak kadar biraz can yakıcı bir durumdu.
  Her ne kadar intikam tatlı olsada bu durum benim canımı sıkıyor. Şimdi size sormak istediğim soru şudur. Ben bu adamdan gidip helallık almak ya da dilemek en son yapacağım şey ama bu durum benim canımı çok sıkıyor bu konuda ne yapmalıyım yardım eder misiniz.?

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Bu günahtna nasıl arınırım.


  Reklam


  Vicdan azabı çekmek imandandır. Keşke ayrılırken bütün işleri tamamlayıp helalleşip ayrılsaydınız.

  Bundan sonra yapacak tek şey, eski işyerinizle helalleşip, Allah'a sığınmaktır. Selametle.


 3. umittek
  Üye
  Maselef bunu yapamazdım. Çünkü hoş olmayan davranışları canımı çok yakmıştı. Bende böyle bir ders vermek istedim. Eminim ömrü boyunca unutmayacak ama bir yandanda hoşuma gitmedi. Ama helallık istemek biraz zor geliyor. Çünkü karşı taraf pek imanlı biri olmadığı için vereceği tepki beni dahada kışkırtmasından korkuyorum.

+ Yorum Gönder