+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Baş parmağın alt bitiş kısmının üstü kesildi dikiş atıldı nasıl gusül abdesti alırım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sungurreis
  Üye
  Reklam

  Baş parmağın alt bitiş kısmının üstü kesildi dikiş atıldı nasıl gusül abdesti alırım

  Reklam

  Baş parmağın alt bitiş kısmının üstü kesildi dikiş atıldı nasıl gusül abdesti alırım Mumsema Arkadaşlar ben bir iş kazasi geçirdim başparmagimin butunun üst kismi kesildi 6 dikiş atildi doktor suya dedirme elini dedi ve aradan 2 gün sonra sabah kalktiğimda cünüp'düm ve bazi araştirmalar yaptim mesh etmemi söylediler ve bende banyoya girerken elime dolap poşedini geçirip bantladim yarali kismi ve elimi hep yukarda tuttugumdan su kacmadi poşedin üstünden elimi yikadim ve gusül abdeestini öyle aldim acaba doru yaptimmi illa bir bez parçasimi olmasi gerekiyordu?.

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Arkadaşlar baş parmamin alt bitiş kısmının üstü kesildi dikiş atildi nasil gusül abdesti alir


  Reklam


  Geçmiş olsun kardeşim.

  Elin sargılı kısmı hariç diğer yerleri yıkayıp, sargının üzerini mesh etmeniz yeterlidir. Sargının poşet yada bez olması farketmez. Önemli olan yaranın kapanması, su değmemesidir.


 3. sungurreis
  Üye
  Saolasin kardeşimde sadece parmaklarim sarili deil baş parmağim hariç.

  ben elime poşet geçirerek komple elimi mesh etim o olmazmi ? yaraya su kaçar diye korktum..

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Sargının açıkta kalan kısımlarını yaraya su değdirmeden ıslatın. Sargıyı da ıslak elle meshedin. Ele komple poşet geçirerek komple eli meshetmenizi önermeyiz.

 5. Misafir
  parmakta 5 dikiş var gusul abdesi almak istiyorum gusul abdes almam uygunmudur

+ Yorum Gönder
elim dikişli nasıl gusül abdesti alırım,  gusül abdesti el yaralıyken nasil abdest alinir,  parmağım kesildi nasıl abdest alırım,  elim kesildi abdest,  elim yaraliyken nadil gusul alirim,  elim kesik nasıl abdest alırım,  elim kesildi dikisli sargida iliskiye gi