+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden ALLAH nerededir??? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Galus
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: ALLAH nerededir???

  Reklam  Cevap: ALLAH nerededir??? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: ALLAH nerededir???
  Allah nerededir?  “Nerede?” sorusu, mekân tutan varlıklar için sorulabilir. Bunlar da maddî varlıklardır. Mekân madde olduğu gibi onda yer tutanlar da maddedirler. Mekânı ve maddeyi yaratan ve bir ismi Nur olan Allah hakkında böyle bir şey düşünülemez.. Kaldı ki, mahluklar içinde bile, mekânla kayıtlı olmayanlar vardır. Bunun en yakın misali kendi ruhumuzdur.

  Organlarımızın yerleri, mekânları vardır. Bunun içindir ki, “Ciğer nerededir?” yahut, “Böbrek nerededir?” gibi sorular sorulabilir. Fakat, ruh ve onun latifeleri, duyguları hakkında bu tip sorular sorulamaz. Mesela, “Ruh nerededir, akıl nerede oturur; sevginin, korkunun, hafızanın mekânları nerelerdir?”şeklinde sorular soramıyoruz.

  İnsan, maddî olan ve mekânla bağlı bulunan bedenini ölçü almak yerine, mekândan bir derece bağımsız olan, ruhlar alemini, melekleri ve tabiatta icra edilen kanunları düşünse, böyle bir soruya yer kalmayacaktır.

 2. cavraşım
  Devamlı Üye

  Cevap: ALLAH nerededir???


  Reklam


  yaşadığımız dünyayı,ahiret alemini,melekleri..anlamamızı kolaylaştıracak ve bakış açımızı değiştirecek bir video,kesinlikle izlemenizi tavsiye ederimhttp://youtu.be/rVp7s1lg4N0

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  "istivanın zahiri demek keyfiyeti hakkında konuşmak demektir."

  böyle bir tanımlamayı ehli sünnette yapan olmadı, hem zahiri üzere aldılar hem de keyfiyetini araştırmadılar büyük imamlar.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12