+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kimyaı saadet hangi yayınevini önerirsiniz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. musab
  Hadis Öğrencisi
  Reklam

  Kimyaı saadet hangi yayınevini önerirsiniz

  Reklam
 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Cevap: kimyaı saadet hangi yayınevini önerirsiniz


  Reklam


  imam gazali nin kitaplarında bazı uydurma hadisler bulunabiliyor, ki imam gazali bir hadis alimi değildi kitapları da bu konularda ilmi eksik iken yazıldığından ilim ehli tarafından tenkid edilmiştir. tavsiyem daha başka ilmi kitaplar okumanız, nefis tezkiyesi için ibn kayyım ın el fevaid kitabını tavsiye ederim.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  sizin dediğiniz kitabın tam olarak içeriği nedir.benim dediğim kitabın içeriği nedir

 4. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kimya ı saadet de el fevaid de nefis tezkiyesi üzerine yazılmış kitaplardır, fakat imam gazalinin kitaplarında malesef uydurma hadisler bulunabiliyor ki bunu son dönemlerinde kendisi de kabul edip hadis derslerine iştirak etmiş Allah ona rahmet eylesin.

 5. musab
  Hadis Öğrencisi
  peki hangi yayınevininkini önerirsin.ibni kayyımın kafirler ebedi cehennemde kalmayağı gibi sapık görüşleri oldugu yazıyor

 6. karadamlalar
  Kesintili Üye
  bu görüşün ona ait olduğu iddiası iftiradan başka bir şey değildir, aksine yani cehennemin ebediliğine itikad ettiğine kitaplarında pek çok deliller vardır. yayınevi olarak polen yayın evinde bulunması lazım.

+ Yorum Gönder