+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Nafile bir namazda yanılmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. musab
  Hadis Öğrencisi
  Reklam

  Nafile bir namazda yanılmak

  Reklam

  Nafile bir namazda yanılmak Mumsema Soru: Nafile bir namazın ikinci rekatında sehven oturulmazsa nasıl hareket etmek lazım gelir?
  Cevap: Üçüncü rekata kalkıldığı zaman hatırlarsa, secdeye varmış olmadıkça oturması vacibtir. Tehiyyatı okuyarak namaza devam eder. Selamdan sonra, kade-i ahireyi geciktirmiş olduğu için sehiv secdesini yapar. Nafilelerin 2. rekatı ka'de-i ahiredir.

  ya bir öğreniyorum ki eğer 2.rekatta oturmayıp ayağa kalkarsa tekrar oturursa namaz bozulur yazıyor.bir yukarıdaki gibi yazıyor.neyi nasıl öğreneceğimi şaşırdım cidden


 2. nurya
  Devamlı Üye

  Cevap: kafam karıştı gibi


  Reklam


  bu yazdığın gibi olunca namaz bozulur ama insanın da elinde olan bir şey değildir insan unutabilir unuttuğunu hatırlayıp tekrar secdeye gitmek ister duasını okuyup tekrar kaldığı yerden devam etmek de ister ama böyle olunca namazda bozulmuş kılan kişi de bir şaşkınlığa düşmüş olur ama RABBİMİZ affedicidir affı sever ben olsam bu durumda ikinci rekatte duayı okumayı unuttuğumu hatırlasaydım pişman oludum ama namazıma devam ederdim dört rekatı tamamlayıp selamımı verip aynı namazı tekrar kılardım bu sefer dikkatimi bedenim ve ruhumla tam olarak konsantre olup bir önceki düştüğüm duruma düşmemeye çalışırdım ( tabi ki bizleri şaşırtan kör şeytanla ve nefsimizle mücadele ederek kılıyoruz tüm namazlarımızı )

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  anlıyorum hocam ama ben fıkhen sordum sorumu.

+ Yorum Gönder