+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cenabetlik ve Şansızlık konusu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yasin58
  Üye
  Reklam

  Cenabetlik ve Şansızlık konusu

  Reklam

  Cenabetlik ve Şansızlık konusu Mumsema cenabetlikle şanssızlık arasında bağlantı var mıdır. yani cenabet olan şanssızmıdır?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Cenabetlik ve Şansızlık konusu


  Reklam


  iki namaz vakti miktarından fazla cünüp kalmak caiz değildir, bu durumda müminin işi rast gitmeye bilir.
  islamda şans diye bir şey yoktur:

 3. Undisputed
  Emekli
  Ne alaka kardeşim "rast gitmeye bilir" tamam anladık 1 namaz vakti arasında almamız gerekiyorda böyle uydurmalara gerek yok.
  Adam peygamber sanki şans diye bir şey yokmuşmuş

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  Alıntı Undisputed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ne alaka kardeşim "rast gitmeye bilir" tamam anladık 1 namaz vakti arasında almamız gerekiyorda böyle uydurmalara gerek yok.
  Adam peygamber sanki şans diye bir şey yokmuşmuş

  terbiyeni takın imam kardeşimize karşı.peygamber olduğunu iddia ettiğini nereden çıkardın.

 5. Undisputed
  Emekli
  Terbiyemi mi? Millete yanlış bilgi verilmemeli hepsi bu sadece.Yalanmıyım? hangi din adamı savunmuş cenabetliğin şansızlık getirebileceğini

 6. Altundal
  Devamlı Üye
  hangi din adamı savunmuş cenabetliğin şansızlık getirebileceğini
  Sen imam nikli üyeye karşı ya art niyetlisin yada gerçekten okuduğundan bir şey anlamıyorsun.Çünkü onun verdiği bütün cevaplara doğru olmasına rağmen küstahça eleştiriyorsun varsa bir yaran açıkça söyle.
  islamda şans diye bir şey yoktur:


  İmam nikli üyeden alıntı islamda şans diye bir şey yoktur:


 7. Huzurlu
  Üye
  İslamda şans diye bir kavram yoktur . Cünüplükten ise iki namaz vakti arasında temizlenilmelidir. Bu süreyi uzatmak farzı terk etmek zorunda kalınacağından dolayı büyük günahtır. bir an önce gusledilmesi gerekilir.

  selametle

 8. Undisputed
  Emekli
  Ben sadece Kuran'a bakıp konuşurum gerisi palavra.Adam hem işi rast gitmeye bilir diyor hem de şans yoktur diyor gerçekten sorunu olan senmişsin be kardeşim

 9. Huzurlu
  Üye
  Temel kaynağımız Kur'an-ı Kerim'den sonra ikincil kaynaklar Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed(s.a.v)'in sünnetleri ve hadis-i şerifleridir.Güzel kardeşim gerisi palavra demen uygun değildir.Sünnet ve hadislerde hayatımızı kolaylaştıracak,kafamıza takılan şeyler hakkında herşeyi bulabilirsin.Nasıl davranılması gerektiğini, yeme-içme-tuvalet adabı gibi mühim meseleleri ve aklına gelecek daha bir çok teferruatı kolaylıkla sünnet ve hadis-i şeriflerden öğrenebilirsin.Bir müslümanın Kur'an-ı Kerim'den sonra rehberi sünnet ve hadisler olmalıdır. Uygun olan budur,doğru yola erişmende yardımcı olacak olanlarda bunlardır.Görüşlerine elbette saygı duyarım lakin ''ben sadece Kur'an'a bakıp konuşurum gerisi palavra'' diyerek hadis-i şerif ve sünnetleri yabana atman hiç ama hiç hoş değildir.Allah cümlemizi bu tarz düşüncelerden muhafaza eylesin ...!

  Selametle

 10. sstrn
  Devamlı Üye
  Konuyu tekrar gündeme getirdiğim için kusura bakmayın.Birkaç gündür aklımda ''dinden çıktım mı acaba dinsiz miyim'' düşüncesi dolaşıyor dün arkadaşım bana dinsiz dedi.Yani bu durum tam da aklımda o düşünceler varken oldu şans mı yoksa tesadüf mü ?(Yeni konu açma gereği duymadım hata işlemişsem affola)

 11. Misafir
  Ben cunubum bu aksam basima gelmedik kalmadi mesela 3 kiloluk yogurt kabi yere dustu patladi sagolsun icide agzina kdar dolu

 12. Misafir

  Reklam


  cenabet olduğumda ölüm haberi aldım ama adam sabaha karşı vefat etmiş benim yüzümden mi vefat etti ?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
cenabetlik şanssızlık getirir mi,  cenabet olmak şanssızlık getirir mi,  cenabetlik,  cünüp olmak şanssızlık getirir mi,  cenabetlik sanssizlik,  cenabet gezmek şanssızlık getirir mi,  cünüplük şanssızlık getirir mi